Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Yaza fit bir vücutla merhaba deyin

Yaza fit bir vücutla merhaba deyin
Yaza fit bir vücutla merhaba deyin

Yazın tatilde bikinileri giydiğinizde kendinizi fit bir vücutla görmek için geç kaldığınızı düşünmeyin. Hızlı bir şekilde forma girebilmek için hayatınızda birtakım çok da zor olmayan değişiklikler yapmalısınız.

İşte yazı fit bir vücutla karşılamak için yapmanız gerekenler:

Uykunuzdan çalmayın

Uykusuzluk gerginliğe yol açıp aşırı yemenizi tetikler. Bu da metabolizmanızın yavaşlamasına neden olur.

Hareket edin

Düzenli olarak egzersiz yaparak metabolizmanızı hızlandırın. İştahınızı da kontrol ederek, günlük hayatınızda hareketli bir yaşam tarzını benimseyin. Her gün düzenli yürüyüşler yapın.

Şişkinliğe izin vermeyin

Yüksek yağ ve sodyum içeren besinler vücudun su tutma kapasitesini artırır. Oluşan gaz ve ödem yüzünden vücudunuzda şişkinlik oluşur. Ayrıca sağlıklı olsalar bile bazı bakliyatlar şişkinliğe neden olur. Brokoli, lahana, karnabahar türündeki bakliyatları çiğ yememeye özen göstermelisiniz.

C vitamini alın

C vitamini içeren meyve ve sebzeleri tüketmek de yağ yakımını artırır. Bol C vitaminini olan limonu özellikle salatalarınızda tüketebilirsiniz.

Sağlıklı yağ seçin

Uygun miktarlarda ve sağlıklı yağlar tercih edin. Dikkat etmeniz gereken şey ise doymamış yağ alımını sınırlamak. Şekeri ve metabolizmayı düzenleyen Omega 3 yağ asitlerini tercih edebilirsiniz. Haftada 2-3 kez ızgara ya da buğulama olarak balık tüketin. Aynı şekilde günde en az 2-3 adet ceviz ya da 5-6 adet fındık yiyin.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Kilo sorununuzdan sirkeyle kurtulun

Kilo sorununuzdan sirkeyle kurtulun

Kalori yakmak için tarçınlı ballı çay

Kalori yakmak için tarçınlı ballı çay