Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Prens Harry: Başka seçeneğim yoktu

Prens Harry: Başka seçeneğim yoktu

Prens Harry ile eşi Meghan Markle’ın Kraliyet ailesi görevlerini bırakma kararından sonra ilk kez konuşan Prens Harry, “Başka seçeneğim yoktu.” dedi.

Güney Afrika’daki AIDS hastası çocuklara yardımda bulunan Sentebale Vakfı’nın etkinliğinde konuşma yapan Prens Harry, “Büyükanneme her zaman en büyük saygı göstereceğim. Ona inanılmaz müteşekkirim. Ailemin geri kalanına, bana ve Meghan’a son aylarda verdiği destek için minnettarım.” dedi.

Prens Harry: Başka seçeneğim yoktu

“Prens olarak konuşmuyorum”

Prens Harry, konuşması sırasında olayların buraya geldiği için büyük üzüntü duyduğunu belirterek, “Gerçeği paylaşabildiğim kadarıyla benden duymanızı istiyorum. Prens ya da dük olarak değil, Harry olarak konuşuyorum. İngiltere benim evim. Bu asla değişmeyecek.” diye konuştu.

Prens Harry: Başka seçeneğim yoktu

“Başka seçeneğim yoktu”

Başka bir seçeneklerinin olmadığını aktaran Harry, “Meghan ve ben evlendikten sonra heyecanlandık. Umutluyduk ve hizmet etmek için buradaydık. Bu nedenlerden dolayı bu duruma geldiğimiz için çok üzgünüm. Eşimle verdiğim bir karar bu. Basitçe verdiğim bir karar değil. Aylarca süren görüşmelerin sonunda bu kararı aldık. Her zaman doğruyu yapmadım ama bu kararımla ilgili olarak şunu söylemek istiyorum. Gerçekten başka seçenek yoktu.” dedi.

Prens Harry: Başka seçeneğim yoktu

“Sizden uzaklaşmıyoruz”

Eşi Meghan Markle ve 8 aylık oğlu için daha huzurlu bir yaşam umduğunu dile getiren Harry, “Çoğunuzun desteğini hissederek büyüdüm. Hayatımda beklediğim aşkı ve mutluluğu bulduğumu görürken Meghan’ı açık kollarla nasıl karşıladığınızı gördüm. Açıklamak istediğim şu ki, sizden uzaklaşmıyoruz. Ülkesini takdir eden aynı adam olarak kalacağım. Kraliçe‘ye kamu finansmanı olmadan hizmet etmeyi ümit ediyorduk. Maalesef bu mümkün olmadı.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan İngiltere’de Prens Harry ve eşi Markle’ın, Kraliyet ailesinden üst düzey görevlerini bırakacaklarını açıklamasının ardından Kraliçe II. Elizabeth de çiftin kararlarına saygı duyduğunu belirterek, ayrılık kararını onaylanmıştı.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Televizyon, tutkuları tetikliyor

Havuç çorbasıyla binlerce bebeği kurtaran doktor: Ernst Moro