Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Ocak ayında doğanların başarılı olma ihtimali daha yüksek

Ocak ayında doğanların başarılı olma ihtimali daha yüksek

Araştırmacılar Ocak ayında doğan insanların başarılı ve zengin olma ihtimalinin diğer aylarda doğan insanlara göre daha yüksek olduğunu söylüyor.

Journal of Social Sciences’ta yayımlanan bir makaleye göre, yılın ilk ayı olan Ocak’ta doğan bireyler daha başarılı oluyor. Bu noktada başarı eğitim, iş ve günlük hayattaki başarılar olarak nitelendiriliyor.

100 ünlü insan mercek altına alındı

Yapılan araştırmada birbirinden tamamen farklı yaşam tarzları olan 100 ünlü insanın dünleri ve bugünleri mercek altına alındı. Bu insanlar arasında siyasetçiler, oyuncular, girişimciler, şarkıcılar, sporcular, yazarlar ve araştırmacılar da yer alıyor.

Hayatları araştırılan bu insanlardan Ocak ayında doğanların en zenginler arasında oldukları gözlemlenmiş. Bu insanların iş yaşamlarında da ön plana çıkan kişiler oldukları fark edilmiş. Ayrıca başarılı doktorların büyük çoğunluğunun bu ayda doğdukları bilgisine rastlanmış.

20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında doğanlar şanslı

Bunlara ek olarak bu araştırmada 20 Ocak ve 18 Şubat tarihleri arasında doğan kişilerin ünlü olma ihtimalinin de daha yüksek olduğu görülmüş. 1992 ile 2009 yılları arasında doğan ve 500 farklı şirkette çalışanların kariyerleri incelendiğinde, bu bireylerin gelecekte CEO olma şansının daha fazla olduğu fark edilmiş.

Oprah Winfrey, Cristiano Ronaldo, Ellen DeGeneres, Bob Marley, Jennifer Aniston, Michael Jordan, Ashton Kutcher, Abraham Lincoln ve Wolfgang Amadeus Mozart’ın Ocak ayında doğdukları göz önünde bulundurulursa, Ocak ayında doğanların ünlü olmaya daha yatkın olduğunu görebilirsiniz.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Boşanan kadın çocuğuna soyadını verebilir mi

Nurcan Tunçbağ’a UNESCO ödülü