Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Kızlar Sahada’ya büyük ödül

Kızlar Sahada’ya büyük ödül

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından 36 yıldır düzenlenen “2018 Türkiye Fair Play Ödülleri”nin, Tanıtım Dalı’ndaki Büyük Ödülü’nün sahibi Kızlar Sahada oldu…

2013 yılından beri kadınlara ve kız çocuklarına “yapamazsın” sözüyle kodlanan toplumsal cinsiyet yargılarını futbol aracılığıyla kıran, Türkiye’nin ilk özel kadın futbol turnuvasını ve kız çocukları için futbol okulu düzenleme unvanına sahip olan “Kızlar Sahada”, 3 farklı kategoride düzenlenen “2018 Türkiye Fair Play Ödülleri” kapsamında “Tanıtım Dalı Büyük Ödülü”ne layık görüldü.

Fair Play yönünde örnek davranışlar sergileyen kişi, kurum ve kuruluşların yer aldığı ödül töreni 20 Eylül Cuma günü TMOK Olimpiyatevi’nde gerçekleşti.

“Yapamazsın”

Kızlar Sahada 2013 yılından bu yana kadınlar ve kız çocuklarına “yapamazsın” denilerek kodlanan toplumsal cinsiyet yargılarını kırmak için futbolu araç olarak kullanıyor. Futbolun erkek egemen bir alan olarak konumlandığı ülkemizde bu araç, katılan kız çocukları ve kadınlarda çok kuvvetli bir dönüşüm etkisi yaratıyor. Her yaştan kadının sahada olmasını destekleyen girişim, kadınların kendi takımlarını kurup katılabileceği, şirketlerin kadın takımlarının karşılaşacağı, lise çağındaki kız çocuklarının kendi takımlarıyla dahil olabileceği turnuva ve kamplar düzenleyerek, takım ruhunun yerleşmesini ve bu yolla bireylerin güçlenmesini amaçlıyor.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Evinizi Feng Shui ile dizayn edin

Ev dekorasyonunda yapılan 5 yanlış