Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Kışın keyfini evde yaşa

Yılın en sevilen mevsimlerinden biri olan kış, kendinize dönmeniz için güzel bir fırsat olsa gerek. Biraz sakinleyip yaşantınızı gözden geçirmek isteyebilir, yazın yaşadığınız yoğun tempodan biraz uzaklaşabilirsiniz. Düşük maliyetli olmasına rağmen paha biçilemeyecek doygunluğa ulaşabileceğiniz bu aktiviteler ise, size bu dönemde yarenlik edecek vazgeçilmezleriniz olacak.

Sıcacık bir kahve ve battaniye

Kendinize güzel bir kahve demlediniz, dizlerinize battaniyenizi örttünüz. Şimdi yapmanız gereken tek şey anın tadını çıkartmak. Dilerseniz mumlar yakıp sakin bir müzik açarak bu anı taçlandırabilir, kendinizi dinleyerek duygularınızı özümseyebilirsiniz.

Evinizi ışıklarla süsleyin

Evinizi küçük ışıklar ile aydınlatıp hoş bir atmosfer yaratmak için yılbaşını beklemenize gerek yok. Dilerseniz renkli, dilerseniz tek renk, dilerseniz yanıp sönen… Seçim tamamen size kalmış! Evinizin atmosferinin kısa sürede değiştiğini fark edeceksiniz.

Güzel bir filmle başka yerlere gidin

Yaşadığımız çağda güzel filmlere ulaşmak artık çok daha kolay. Aylık abonelik sistemi ile yüzlerce film ve belgesele ulaşabilir, modunuza uygun filmlerden biri ile bambaşka diyarları ziyaret edebilirsiniz. Havaların erken kararmasını fırsat bilip bir gecede birden fazla filmle, yalnız başınıza ya da sevdiklerinizle birlikte film geceleri düzenleyebilirsiniz.

Kutu oyunları ile sevdiklerinizle zaman geçirin

‘Ben oyun oynamak, evde de eğlenmek istiyorum’ derseniz çare: kutu oyunları. Minimum 2 kişi oynanabilen oyunlar ile keyifli vakit geçirebilir, dostlarınızla bir araya gelerek eğlencenin dozunu arttırabilirsiniz.

Rafta okunmayı bekleyen kitapların tam vakti

Kitap almak bazılarımız için bir tutku. Öyle ki Japonların sürekli kitap alma durumunu açıklamak için kullandıkları bir kelime bile var: Tsundoku. Siz de satın alıp da henüz okumadığınız kitaplar ile göz göze gelmekten kaçınır hale geldiyseniz, doğru zaman geldi demektir. Kendinize güzel bir çay demleyin ve kanepenize kurulun. Sayfalar arasında kaybolmak için bundan daha güzel bir zaman olamaz.

Gizem Bozdağ

[email protected]

özel içeriğidir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

İyi bir lider ile zorlu patron arasındaki farklar

İyi bir lider ile zorlu patron arasındaki farklar

Kedinizin sizi sevdiğini nasıl anlarsınız

Kedinizin sizi sevdiğini nasıl anlarsınız