Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

MeraklıMeraklı

Kendinizi suçlamayı bırakmanın yolu

Bazen yaşamımız boyunca kendimizi suçlayarak devam ettiriyoruz. Çünkü hayat her zaman istediğimiz kadar güzel olmayabiliyor. Arkadaşlarımızla konuştuğumuzda ya da sosyal medyada gördüklerimizi kendimizle kıyasladığımızda her şeyi sorgulayabiliyoruz. Özür dilemememiz gereken şeylerde kendimizi suçlu hissediyoruz. Şimdi ise kendimizi kucaklamanın ve bazı şeyler için kendimizi utandırmamanın zamanı geldi.

Kendinizi sevin

Kariyer tercihiniz: Eğer çevrenizdekiler gibi yüksek maaşlı, istikrarlı bir şekilde ilerleyen ve birçok nitelikleri olan bir işiniz yoksa bu sizin olumsuz etkilenmenize neden olur. Ancak işinizde mutluysanız ne olursa olsun yaptığınız işten gurur duyun.

Yetenek eksikliği: Yetenek eksikliğinden dolayı etrafın verdiği tepkiler yüzünden boğulabilirsiniz. Herkesin güçlü ve zayıf yönleri vardır. Özürlülük veya yetenek eksikliği, güçlü yanlarınızın başka bir yerde yatması anlamına gelir.

Zaman ayırmak: Sürekli çalışmamız gereken bir dünyada, kendinize zaman ayırmak bazen zor olabilir. Hele ki anneyseniz bunu yapmak daha da zor olabilir. Ancak gerçek şu ki, herkes kendine zaman ayırmak ve bir süre başkalarını düşünmeden yaşamak ister. Ama emin olun kimse böyle yaşamıyor. Yaptığınz şeylerden zevk almaya bakın…

Geçmişten utanmak: Geçmiş günlerden utanıyorsanız, şimdiki zamanı takdir edip geleceği dört gözle beklemelisiniz. Geçmişinizi sizi şekillendiren şey olarak kabul etmek, kendinizi sevmeye başlamanın bir yoludur. Kötü bir yerden gelmişseniz, şu anda daha iyi olduğunuzu veya daha iyi olabileceğinizi gösterir.

Yemek yemek: Sürekli sağlıklı beslenmenin bilincinde olan kişiler, zararlı ve çok lezzetli bir şey yediğinde suçluluk duygusu yaşar. Ancak genel anlamda sağlığınıza önem gösterdiğiniz sürece yaptığınız kaçamaklar için kendinizi suçlu hissetmemelisiniz. Yemek yemek hayattaki en büyük zevklerden biridir ve siz de bunu tadını çıkarmaya bakın.

İlişki durumunuz: Belki yalnız olmayı ya da eşinizle boşanmak istemek size daha iyi gelebilir. İnsanlar sizinle aynı fikirde olmasalar bile, biriyle beraber olamadığın için kendinizi suçlamamalısınız. Tabiki, romantik olmak ya da evlenmek harika görünebilir, ancak bekar ya da yalnız olmanız gerektiğini düşünüyorsanız öyle olun.

Farklı olmak: Uyum sağlamaya ve çoğunluğun bir parçası olmaya çalışmak yerine, özgünlüğünüzü benimsemeli ve bunu iyi kullanmalısınız.

Parasal durumlar: Maalesef her şeyin para olduğu bir dünyada markalı, pahalı ve modaya uygun şeyler alamamak sizi mutsuz edebilir. Ancak, etiketlerin sizi tanımlamaması gerektiğini unutmayın. Kendi imkanların arasında yaşa ve sahip olduğunuz şeyler için daima şükredin.

Vücut şekliniz: Bazı dış görünüşler sizi utandıracak, mutsuz edecek bir neden olarak görülebilir. Sağlık, vücudunuzun göründüğünden daha önemli olmalıdır. Aynaya bakın ve kendinize güzel olduğunuzu söyleyin çünkü gerçek olan şey bu.

Duygusal olmak: Asla bir robot değilsin ve duygularını ifade etmene izin verilmeli. Kalbiniz kırıldığında, bir film izlediğinizde, eşinizden ayrıldığınızda gözyaşlarına boğulabilirsiniz. Bu kendinizi ifade etme şekillerinden biridir. Ve, bir şeyler sizi gerçekten etkilediğinde duygularınızı geri alamazsınız.

Giyinme şekli: Toplumun nasıl giyinmeniz gerektiği konuda bazı fikirleri vardır ama giydikleriniz yüzünden sizi utandıranlardan uzak durmalısınız. Kıyafetler sizin kararınız olmalı, bu yüzden onları istediğiniz gibi giymekte özgürsünüz.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Bir gün işin düşer diye gereksizleri tutma hayatında

Bir gün işin düşer diye gereksizleri tutma hayatında

Kadınlar Bedenleriyle Barışıklıklarını Instagram'daki Erotik Fotoğraflarıyla Gösteriyor

Kadınlar Bedenleriyle Barışıklıklarını Instagram’daki Erotik Fotoğraflarıyla Gösteriyor