Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Instagram ’da yeni uygulama

Instagram ’da yeni uygulama
Instagram ’da yeni uygulama

Instagram, 1 milyara yaklaşan kullanıcısının beğenisine yeni bir mobil uygulamasını piyasaya sürdü. Halen 1 dakikalık video paylaşma ve hikayeler bölümünde ise 15 saniye sınırı bulunuyor. Instagram TV ile 1 saate kadar video yayınlama özelliği geldi.

1 saatlik video

Instagram yeni mobil uygulaması Instagram TV (IGTV) ile bir saate kadar video yayınlama özelliği getireceğini açıkladı. Şu anda platformda en fazla bir dakikalık videolar yayınlanabiliyordu. IGTV’de yayınlanan videolarda reklam olup olmayacağı ve YouTube gibi diğer platformlarda olduğu üzere yayıncıların para kazanıp kazanmayacağı ise henüz kesinleşmedi. Instagram’ın kurucusu Kevin Systrom, bu konuda bir karar vermek için aceleleri olmadığını söyledi. IGTV’deki videolar portre modunda, yani dikey olarak gözükecek. Systrom, bunun insanların doğal telefon tutuş şeklinden kaynaklandığını açıkladı.

Televizyona rakip

IGTV, Instagram’ın içinden erişilmesinin yanı sıra ayrı bir uygulama olarak da yayınlanacak. BBC Newsbeat’e konuşan Systrom, insanların televizyon karşısında daha az, telefon başında daha fazla zaman geçirmesi üzerine böyle bir karar aldıklarını söyledi. IGTV’de bazı hesaplar kanallarına video eklemeye başladı.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Bebeğin ailesine numarası

Bebeğin ailesine numarası

Sevgili Koku, git başımdan

Sevgili Koku, git başımdan