Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

İki yıl bitkisel hayatta kalan sevgilisinin başından hiç ayrılmadı

İki yıl bitkisel hayatta kalan sevgilisinin başından hiç ayrılmadı

Kız arkadaşı bitkisel hayata girdikten sonra onu hiç yalnız bırakmayan adamın mucizevi hikayesi…

Zhang Jiafeng, bir senedir birlikte olduğu Zhang Xiaoyu’nun bir ameliyat sonucu bitkisel hayata girmesinin ardından onu terketmeyi hiç düşünmedi. Zhang Jiafeng, sevginin her şeyin üstesinden gelebileceğini adeta kanıtladı.

Bitkisel hayattaki kız arkadaşıyla gece gündüz hastanede ilgilendi. Doktorlar, Zhang Xiaoyu’nun bilincini geri kazanma şansının çok az olduğunu söyledi. Yaklaşık iki yıl sonra Zhang Xiaoyu bir yaşam belirtisi gösterdi. Söylediği ilk şey erkek arkadaşının ismi oldu. Çift iki yıl sonra evlendi ve şu anda Çin‘deki evlerinde evli ve mutlu bir hayat sürüyor.

İnanılmaz hikaye, 2008-2010 yılları arasında Anhui eyaletindeki Bengbu şehrinde gerçekleşti. Çin medyasına göre, Jiafeng ve Xiaoyu ortaokulda sınıf arkadaşıydı ve birbirlerine 19 yaşındayken 2007’de aşık oldular. 2008 yılında, 20 yaşındaki Xiaoyu bir hastalığa yakalandı. Beyninde bir sıvı birikmesi olan hidrosefali tanısı kondu ve acil cerrahi müdahale gerekiyordu. Operasyon başarısız oldu ve 20 yaşındaki Xiaoyu bitkisel hayata girdi. Xiaoyu’nun ailesi ve erkek arkadaşı çok üzgündü. Fakat erkek arkadaşı ondan ayrılmak yerine, Xiaoyu’ya daha çok bağlandı.

Xiaoyu’nun annesi Zhu Jianmei, Jiafeng’e yeni bir kız arkadaşı bulmasını önerdi. Gazetecilere konuşan anne Zhu, “Ailesi Çin’in kırsal kesimlerinde yaşıyor ve onu üniversitede okutmak için çalışıyorlar. Bunu düşünerek, hangi gerekçeyle kalmasına izin verebiliriz?” diyor. Fakat Jiafeng tüm söylenenleri reddedip, Xiaoyu ile birlikte olmayı söylüyor.

Samimiyetini ve kararlılığını göstermek için Xiaoyu’nun annesinin önünde diz çöküp ondan izin istiyor. Jiafeng, Çin medyasına, “Onun gelecekte bir gün uyanacağına inanıyorum.” şeklinde demeç veriyor. Jiafeng, Xiaoyu’ya hastanede bakabilmek için çalıştığı yerden ayrıldı ve kız arkadaşını her gün şırıngayla kendi besledi. Xiaoyu’nun annesi, kızı büyük ölçüde iyileştikten sonra Jiafeng’e minnettar olduğunu söyledi.

Çift 2011’de nişanlandı ve 2012’de evlendi.

Serkan Sıtkı Şahin

Kaynak: Mirror

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

İdeal uyku saatleri ve ipuçları

Yarıyıl tatili bitiyor, uzmanlar uyum için uyarıyor