Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Her işe yetişmeye çalışan annelere pratik öneriler

Her işe yetişmeye çalışan annelere pratik öneriler
Her işe yetişmeye çalışan annelere pratik öneriler

Hem çalışıyor hem de ev ve çocukların işlerine yetişmeye çalışan kadınlar, bu haber sizin için. Bu öneriler sayesinde işinizi, çocuklarınızı, evinizi aksatmadan kendinize de vakit ayırabilirsiniz. İşte yoğun annelere pratik öneriler.

1- Yemekleri önceden hazırlayın

Anneler için en önemli zaman tasarrufu sağlayan konu, yemekleri önceden hazırlamaktır. Pek çok meşgul anne, bir haftalık yemeği hazırlayıp buzluğa koymaktadır. Hafta içinde de tek yapmanız gereken yemeği ısıtıp sofraya koymaktır.

2- Düzen

Dolaplarınız düzenli, etiketli ve yerli yerinde olmalıdır. Anahtarların yerinde olması, maillerinizin düzenli kontrol edilmesi ve önemli telefon görüşmelerinin not alınması, kısaca bir kontrol merkezi oluşturmak çok önemlidir.

3- Liste yapın

Sadece alışveriş listesi yerine hafta içinde yapmanız gerekenleri liste halinde hazırlayın. Gerektiğinde listeye eklemeler yapabilirsiniz. Yoğun bir günde, liste yapmak ve hallettiğiniz işlerin üzerini çizmek faydalı olacaktır. Liste yapmak utanılacak bir şey değildir. Meşgul bir insansanız her şeyi hatırlamayabilirsiniz.

4- Takvime yazın

Herkesin hatırlaması gereken konuları takvime not almak faydalıdır. Cep telefonunuza ya da masa takviminize alacağınız küçük notlar ile planlamanızı kolayca yapabilir ve hiçbir şeyi son dakikaya bırakmamış olursunuz.

5- Faturalarınızı internetten ödeyin

Faturalarınızı internetten ödeyerek zaman kazanabilirsiniz. Elektronik fatura ile de aynı zamanda kağıt tasarrufu yaparsınız.

6- İş bölümü yapın

İhtiyacınız olduğunda yardım isteyin ve bazı konularda diğer aile üyeleri ile işbirliği yapın. Eğer çocuklarınız yeterince büyükse, size gerçekten yardım edebilirler.

7- Bir gece önceden işinizi halledin

Sabah herkes evden çıkarken, evde karmaşa yaşanabilir. Çocukların ne giyeceğini, beslenme çantalarını bir gece önceden hazırlayın. Çocuklarınızı gece yıkamak da sabah karmaşasını önleyebilir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

İnternette en çok aranan hastalıklar

İnternette en çok aranan hastalıklar

Kadınlar Günü'nde uzmanından renklerin dili

Kadınlar Günü’nde uzmanından renklerin dili