Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Gelin 78, damat 81 yaşında

Gelin 78, damat 81 yaşında
Gelin 78, damat 81 yaşında

1955’te kaçarak evlenen Ayşe (78) ve Mehmet Yeni (81) çiftinin 4 çocuğu ve 11 torunu, gecikmiş nikahta bir araya geldi. “Birbirimizi sevdik aldık” diyen Mehmet Yeni, 1955’te cebinde sadece 25 kuruş olduğunu anlattı.

“Kaçtıktan sonra 3 gün ormanda yaşamak zorunda kaldık”

Eşinin kendisini kaçırdıktan sonra parasız ortada kaldıklarını, 3 gün ormanda yaşamak zorunda kaldıklarını, farkedilmemek için ateş bile yakamadıklarını aktaran Ayşe Yeni ise, o günün koşullarında bir bahçeden alıp yedikleri patatesin tadını ne kendisinin ne de hayat arkadaşının unutabildiğini ifade etti.

yoksulluktan 62 yıl sonra gelinlik giymek

“Şimdi gençlik lazım bana”

Ayşe Yeni, “3 günün açlığı vardı. Ne su var ne ateş ne de yemek… Bu kadar sabırla bu saate gelmek her yiğidin şanı değil. Şimdi param da var pulum da var altınım da var ama şimdi gençlik lazım bana ki bunları yiyebileyim.” diye konuştu.

yoksulluktan 62 yıl sonra giyilen gelinlik

“Yoksulluktan giyilemeyen gelinliğin hayali”

Annesinin ve babasının düğünlerine katılan Süleyman Yeni ise bu güzel tablonun mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “1955 yılındaki birliktelikte yoksulluktan ötürü yapılamayan bir düğün ve giyilemeyen gelinliğin hayali aslında bu. O, bugünlere kadar taşındı.” diye konuştu.

yoksulluktan 62 yıl sonra giyilen gelinlik

Nikahı Kıyan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı da çifti, balayını geçirmeleri için ağırlamak istediklerini belirterek, “Damat ve gelin hanımın ikinci baharı yaşadıkları bu günlerinde biz de kendilerinin nikahını kıymaktan mutluluk duyduk.” dedi.

Yoksulluktan giyemediği gelinliğe 62 yıl sonra kavuştu -İZLE:

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Dikkat! Ülkece bağımlıyız

Dikkat! Ülkece bağımlıyız

40 saat süren doğumda beklenmedik son

40 saat süren doğumda beklenmedik son