Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Birkaç dakikayla YKS’ye giremediler

Birkaç dakikayla YKS’ye giremediler

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) geçtiğimiz hafta sonu tamamlandı. Sınava giremeyen öğrenciler okulların önünde gözyaşlarına hakim olamadı.

YKS oturumları TYT ve AYT geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Sınavlar 10.15.’te başladı ve saat 10.00’a kadar adaylar sınava alındı.

Sınava gireceği okula erken gelenlerin yanı sıra geç kalanlar da vardı. Giriş saatine az bir zaman kala sınava gireceği okula gelen öğrenciler koşarak sınav salonuna gitti. Ehliyetle gelen bir öğrenci ise sınava alınmadı.

Sinir krizi geçirdi

İzmir Ege Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesi’nde sınava girecek olan bir öğrenci, saat 10.08’de geldiği için salona alınmadı. Sınava giremediği için öfkelenen öğrenci, elindeki giriş belgesini yırtıp, su şişesini fırlattı. Gözyaşlarına hakim olamayan genç öğrenci sinir krizi geçirdi.

“Ben ne yapacağım şimdi”

Konya Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu’nda diğer tüm okullar gibi saat 10.00’da okulun kapıları kapatılarak sınava giriş sonlandırıldı. Saat 10.05’te okula gelen ve sınava girmek isteyen bir erkek öğrenci, sınava giremeyeceğini öğrenince gözyaşlarını tutamadı.

Okul kapısındaki polislere uzun süren yalvaran öğrenci, “Ağabey lütfen. Allah aşkına. Kaçıramam bunu. Saat daha 5 geçiyor. Ağabey bu hayatımın sınavı. Elini ayağını öpeyim ağabey. 5 dakika geç kaldım ağabey. 15 geçe sınav başlıyor. Ben 5 geçe geldim. Bir şey olmaz ağabey, beni alın. Ağabey ben ne yapacağım şimdi?” dedi.

Tüm uğraşlarına rağmen sınava alınmayan öğrenci, üzgün bir şekilde okuldan ayrıldı.

“Maalesef bir senesi boşa gitti”

Sınava geç kalan öğrencilerden biri de Senem Balkış’dı. Balkış’ın babası İdris Balkış duruma tepki göstererek, “Trafiğe takıldık. Normalde 09.10’da geldik, buraya 1 saatte gelemedik. Kızım ikinci defa sınava giriyordu. Sınava da hazırlanmıştı. Maalesef bir senesi boşa gitti.” dedi.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Bebek odası dekorasyonu için 6 pratik fikir

Dekorasyonda yeni trend 3 boyutlu seramik