Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Birbirlerinden habersiz aynı hayatı yaşayan ikizlerin ürpertici hikayesi: Jim Twins

Birbirlerinden habersiz aynı hayatı yaşayan ikizlerin ürpertici hikayesi: Jim Twins

39 yaşına kadar birbirlerinden habersiz yaşayan ikizlerin hayatı neredeyse birebir aynı.

Jim Lewis ve Jim Springer, 1940’da dünyaya geldi. Doğumda ayrıldılar ve ABD’nin Ohio eyaletinde ayrı aileler tarafından evlatlık olarak alındılar.

Jim Lewis’in “Toy” adında bir köpeği vardı. Okulda en sevdiği dersler matematik ve marangozluktu. Linda adında bir kadınla evlendi. Daha sonra Linda ile boşandılar ve Betty adında bir kadınla evlendi. Jim Lewis yarı zamanlı şerif olarak görev yaptı, ev yapımı marangozluk projelerini devam ettirdi. “James Alan” adında bir oğlu oldu. Chevrolet marka bir arabaya biniyor ve bira içmeyi çok seviyordu.

Jim Springer’ın da “Toy” adında bir köpeği vardı. Matematik ve marangozluk derslerini seviyordu. O da Linda adından bir kadına aşık oldu ve evlendi. Daha sonra Linda ile boşanarak Betty adında bir kadınla evlendi. Jim Springer şerif yardımcı olarak çalışıyordu. Jim Springer’ın da bir oğlu oldu ve evet, tahmin ettiğiniz gibi oğluna “James Alan” ismini verdi. Chevrolet marka bir arabası vardı ve o da Jim Lewis gibi bira içmeyi çok seviyordu.

Her ikisi de farklı evlerde büyürken, ikisi de dışarıda bir yerde ikiz kardeşleri olduğunun farkında değildi. Springer’ın annesi ona ikizinin öldüğünü söyledi. Lewis durumdan haberdar olduğunda ise kardeşiyle buluşmakla ilgilenmediğini söyledi.

1977’de Jim Lewis kardeşinin izini sürmeye karar verdi. Mahkemeye başvurdu ve Springer ailesi ile temasa geçti. 1979’da Jim Lewis, Jim Springer ile tanıştı. Birbirleriyle tanıştıktan sonra her ikisinin de baş ağrısından yakındığı, tırnaklarını yedikleri ve hatta aynı marka sigara içtikleri ortaya çıktı. Aynı zamanda ikizler Florida sahilinde aynı yerlerde tatil yaptıklarını öğrendiler. Sesleri ayırt edilemezdi ve ikisi de eşleri için evin etrafında aşk notları bıraktığını söyledi.

Her ikisi de yaşamdaki kendi rotasını belirlese de, Jim ikizleri aynı yolları izliyor gibiydiler.

Serkan Sıtkı Şahin

Kaynak: National Geographic Society

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Atatürk ile Amerikalı çocuğun ilginç mektuplaşması

Başarı da başarısızlık da mutluluk da mutsuzluk da bir kader değildir