Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Yeni trend: Kışın gemiyle Karayipleri keşfetmek

Karayipler’in ‘en iyi cruise line’ı kabul edilen Princess Cruises gezilerine Türkiye’den katılacakların İstanbul’dan uçakla başlayan seyahatlerinin sonunda Regal Princess gemisi, misafirlerini mavi bir yolculuğa çıkarmak için bin 400’den fazla balkonlu odası, cam zeminli yürüyüş yolu, saunası, havuzu, restoranları, mağazaları, sinemaları, ışık ve su gösterileri ile birlikte Miami’de bekliyor.

Destinasyonun ilk durağında cruise gezginlerini, Bahamaların prensesi olarak bilinen Princess Cays adasında, beyaz kumların ve gözlem kulesindeki manzaranın tadını çıkartıyor. Regalin ikinci limanı ise Amerika’nın cenneti olarak tabir edilen Thomas, Virgin Adalar’ı oluyor. Gemi, gezginlerini bir sonraki durağında, Saint Martin’de, Hollanda ve Fransızların canlı hikayesi ile tanıştırıyor. Son limanını Fort Laudardale olarak seçen gemi, yolcularını sanat müzeleri ve tiyatrolar ile buluşturarak tatilde de sanatsız bırakmıyor.

Karayipler cruise rehberiniz

Karayipler tarihi ve kültürü

Karayiplerin doğu bölgesi, Grand Turk’ün Bermuda’yı etkileyen Antigua’da İngiliz sömürge köklerini, Bahamalar’ın en farklı Afrikan, İngiliz ve Amerikan etkisini ve olağanüstü St. Maarten’in zengin Hollanda ve Fransız kültürlerini barındırıyor. Seyahatinizde Bahamalar, Virjin Adaları ve diğer bölgeleri ziyaret ederek Karayipler deneyimlerinizi unutulmaz kılabilirsiniz.

Antigua’da orman macerası

Heyecan verici bir zipline macerasında, Antigua’nın yemyeşil yağmur ormanlarındaki ağaçlarının arasından bir kuş gibi uçabilirsiniz. Tur sizi yemyeşil bir ormanın kalbine götürürken, kasnak ve koşum sistemi ile muhteşem manzaralar ve zengin bitki örtüsü, ilginç meyveler ve sayısız kuş türü ile dolu çarpıcı bir geçit üzerinde güvenle taşıyacak.

Karayiplerin doğal harikaları

Karayipler’in doğal güzellikleri, Bahamalar’ın okyanus mavisi derinlikleri, St. Lucia’nın ikiz volkanik tepeleri, UNESCO Dünya Mirası Listesindeki Antigua ve Porto Riko yağmur ormanları, Grand Turk’ün ünlü mercan resifleri ve daha fazlasını deneyimlemenin keyfi bir başka.

Les Pitons ve adanın en dikkat çekici noktasını görmeden St. Lucia’ya yapılacak bir geziyi tamamlamış sayılmazsınız. Marigot Körfezi’ndeki tenha bir koyda serinletici bir yüzüşün ardından katamaranla gezerken, şimdilerde uyuyan volkanların eşsiz manzarasına şahit olabilirsiniz.

Gümrüksüz hazineler

Karayipler tam bir alışveriş cenneti. Grenada’daki St. George Limanı veya yerel el sanatları için Venezüellalı Tacuantar köyü olan St. Maarten’in ön caddesine gidebilirsiniz. Kaliteli deri ürünler, kameralar, mücevherler ve sanat ürünleri için ABD Virgin Adası’nın Charlotte Amalie’si, San Juan’ın Condado’su ve Isla Verde en iyi seçenekler. Thomas, USVI, Charlotte Amalie yürüyerek kolayca gezilebilen, gümrüksüz birer alışveriş merkezi.

Ödüllü kıyı gezileri

Karayipler gezinizde St. Thomas’ta bir deniz aslanı kucaklamak, Grand Turk sahilinde at sırtında gezmek ve St. Maarten’i ziyaret ederken bir yarış teknesine yelken açmak yapabilecekleriniz arasında. Gemiler, “More Ashore Late Night” olan güzergahlarında limanda en az 21:00’e kadar kalıyor. Böylece size, muhteşem Karayipler gece hayatının bir kısmını deneyimleyeme şansı tanıyor.

Kabuklu deniz ürünlerini deneyin

Karayip mutfağı, bölgenin bozulmamış sularından elde edilen taze deniz veya kabuklu deniz ürünleri ile şekilleniyor. Biber, soğan, domates ve tatlı bir sos ile hazırlanan kabuklu deniz ürünü salatasını bulmuşken tatmanızı tavsiye ederiz.

Okyanus sesi ile stresten uzaklaşın

Okyanusun sakinleştirici sesini dinlerken parmak uçlarınız Bahamalar’ın beyaz kumları arasında süzülecek.

Popüler su sporlarını deneyimleyin

Ünlü Grand Turk ve Caicos Adaları’nın beyaz kumlu plajları ve büyük mercan kayalıkları görülmeye değer. Bu küçük ada zincirlerinde dalış, şnorkelle yüzme ve katamaran gezileri gibi su sporları son derece popüler.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Eşsiz bir doğa seyahati: Cruise tatili

Eşsiz bir doğa seyahati: Cruise tatili

Türkiye kamp tatiline koştu

Türkiye kamp tatiline koştu