Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Yaşam kalitesi en iyi 10 ülke

Yaşam kalitesi en iyi 10 ülke
Yaşam kalitesi en iyi 10 ülke

Sağlık ve konaklama gibi temel ihtiyaçların üst sıralarda yer alması zorunlu olmakla birlikte, eğitim, sosyal özgürlükler ve daha fazlası için ek fırsatlar sağlayan ve kaliteli yaşam standartlarına sahip ülkeler…

Finlandiya

Tüm ülkeler arasında her konuda en yüksek puanı alan ülke Finlandiya oldu. Bu İskandinav milletinin vatandaşları cinsiyet eşitliği, seçim özgürlüğü ve temel ihtiyaçlar konusunda en iyi yaşam standartlarına sahip olmasıyla en üst sırada yer alıyor.

Danimarka

Cinsiyet eşitliği, işyerinde eşitlik gibi faktörler Danimarka’nın sıralamadaki pozisyonunu yükseltiyor.

Kanada

Geniş bir alana ve fazla miktarda hammaddeye sahip olan Kanada, 35 milyon vatandaşıyla yakından ilgileniyor. Ayrıca burada yaşayan insanlar evlerinin kapılarını kilitlemeden istediği yere gidiyorlar. Bu durum Kanada’nın dünyada en güvenli ülke olduğunu gösteriyor.

Avustralya

Kanada gibi, Avustralya da yüksek doğal kaynaklar, çalışkan bireyler ve herkesle ilgilenen bir hükümete sahiptir. Eşitlik, eğitim, fırsatlar herkese verilmektedir.

İsviçre

İsviçre, en iyi hastane ve doktorların yanı sıra diğer tıbbi tesislere sahiptir. Ayrıca yaşam kalitesi bakımından üst sıralarda yer alıyorlar.

İsveç

İsveçliler, ülkelerinin temizliğinden 100’lük bir puan aldıkları için gurur duyuyorlar. Aynı zamanda serbest yaşam ve sağladığı sosyal haklar sayesinde üst sıralarda yerini almıştır.

Norveç

Birçok Avrupa ülkesine örnek olan Norveç, vatandaşlarına kaliteli bir yaşam sağlama konusunda her zaman en iyisi olmuştur. Dünyanın en mutlu, en ferah, en huzurlu ülkeleri sıralamasında yerini kimseye bırakmıyor.

Hollanda

Diğer ülkelere göre yaşam şartları, hayat kalitesi, özgürlük alanlarının daha iyi olduğu biliniyor. Buradaki yaşayanlar için kişisel özgürlüklerine çok önem verir. Ayrıca Hollanda’nın mutluluk endeksinin yüksek olduğunu gösteren bir diğer yönü de milletinin hoşgörülü olmasıdır.

İngiltere

Eğitim alanında dünyanın en eski, en köklü en saygın yüksek öğrenim kurumlarından bazılarına ev sahipliği yapıyor olması sebebiyle her zaman öğrencilerin ve ailelerin gözdesi olmuştur. İngiltere, dünyadaki en iyi spor olanakları, aktiviteleri, kültürü ve hoşgörülüğü ile en iyi ülkeler arasında yer alıyor.

Yeni Zelanda

Nüfusunun az olmasından dolayı bu ada ülkesinde yaşayanlar için iş olanağı oldukça fazla. Ülke, insanlarının yardımseverliği ve samimiyeti ile dikkat çeker. Diğer ülkelere göre daha uygun olan Yeni Zelanda, bütçeniz ne olursa olsun kaliteli ve güvenli yaşam imkanı sunuyor.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Kayağa giderken bavulunuzda olması gerekenler

Kayağa giderken bavulunuzda olması gerekenler

Doğa harikası 10 siyah kumlu plaj

Doğa harikası 10 siyah kumlu plaj