Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in ,

Vücuttan Ödem Atma Yolları Nelerdir?

Bedenimizin en çok karşılaştığı sıkıntılardan bir tanesi, ödem ve şişkinlikler… Pek çok kadın, özellikle de sabahları yataktan kalktığında yüzleri, gözleri, bazen elleri ve ayakları şişmiş halde görebiliyor. Tabi ki vücuttaki şişlikler hem görsel açıdan hem de vücutta oluşan şişkinliklerden dolayı rahat hareket edilemiyor oluştan dolayı ödem atma yollarının aranması kaçınılmaz.

Ödem oluşmasının ana nedenleri;

 1. Eğer ki çok tuzlu yemeklerden tüketiyorsanız,
 2. Çok fazla tatlı gıda tüketiyorsanız,
 3. Günlük su içme miktarınız azsa,
 4. Gün içerisinde uzun süre ayakta kalıyorsanız,
 5. Düzensiz bir uyku durumunuz varsa,

Vücudunuzda ödem oluşması muhtemeldir. Ancak vücuttaki ödemi atmanın oldukça basit ama etkileyici yolları vardır. Ancak, bu yöntemleri uygulamadan önce, kronik bir rahatsızlığınız ya da önemli bir hastalığınız varsa, kesinlikle bir uzmandan yardım almakta fayda var.

 1. Vücudunuzdan ödem sökmek istiyorsanız, ödem atılmasını sağlayan bir takım gıdalar bulunmaktadır. Bu gıdaların sıvı halleri de vardır. Örneğin biberiye, kiraz sapı, ıhlamur ve funda yaprağı tarzı bitkilerin çayları, ödem atma konusunda etkilidir. Bu çaylardan hazırlayarak vücudunuzdaki şişlikleri indirebilmeniz mümkündür.
 2. Yeşil yapraklı sebzeler vücuttaki fazla suyu atarak şişkinlik indirmektedir.
 3. Posası fazla olan gıdalar ödem atma konusunda etkilidir. Yani posa yoğunluğu bakımından zengin olan gıdaların tüketilmesi sayesinde, vücudunuzdan ödem atmayı hızlandırabilirsiniz. Posalı gıdalar, metabolizmayı daha hızlı ve daha aktif çalıştırır. Bu sayede de ödem ve benzeri sorunlardan vücudun kurtulmasını hızlandırır.
 4. Ev yapımı doğal yoğur ile kefir, ödem atma konusunda oldukça etkili yardımcı gıdalardır. Her iki gıda maddesi de, sindirim sistemi ve metabolizmayı hızlandırır, rahatlatır ve ödem atılmasına yardımcı olur.
 5. Ödem atma konusunda kür hazırlamak isteyenler için de bazı tarifler de mevcut. Örneğin;
 • 1 demet maydanoz,
 • 2 adet salatalık
 • 1 orta boy havuç

Bu sebzelerin suyu karıştırılır ve bir karışım elde edilir. Söz konusu karışım düzenli olarak içildiğinde ödem atılması mümkündür. Hatta bu karışımı, günde 2 kere ara öğün tüketmek, ödem atmayı hızlandıracak ve çok daha etkili olacaktır.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Serenay

İlişkileri Bitiren Davranışlar

Makyajla Sivilce Kapatmak Mümkün Mü?