Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Toksinlerin vücudunuza verdiği zararlar

Toksinlerin vücudunuza verdiği zararlar

Kozmetik ürünler, alüminyum folyo ve deterjan gibi malzemelerde bulunan ağır metal ve toksinlerin vücudunuza verdiği zararları biliyor musunuz?

Hayatımızın neredeyse her aşamasında ağır metallere ve toksinlere maruz kalıyoruz. Tamamlayıcı Tıp Uzmanı Medikal Estetik Hekimi Dr. Sibel Özgül, bu metal ve toksinlerin gün içinde sürekli kullandığımız malzemelerde saklı olduğunu söyledi. Saç boyaları, parfümler, makyaj malzemeleri, eksoz gazları, alüminyum folyolar ve deterjanlar gibi günlük rutinimizde yer alan malzemeler aslında metal ve toksin yuvasıdır.

Vücudumuz normal şartlarda arındırma işlevini doğal bir şekilde gerçekleştirir. Ancak sanayileşme ile birlikte farkında bile olmadan vücudumuzun baş edemeyeceği kadar çok metal ve toksine maruz kalıyoruz. Tüm bunlar vücuda ağır geldiği için birçoğumuzun vücudu bunları temizleme noktasında yetersiz kalıyor.

Toksinler DNA ve RNA’nın yapısını değiştirebiliyor

Vücuttan atılamayan, arındırılamayan bu zararlı maddeler bağışıklık sistemimize ve vücudumuzdaki diğer hücrelere zarar verip otoimmünite de dâhil olmak üzere düzinelerce farklı bozukluğa yol açabiliyor. Toksinlerin vücuda olan etkisi o kadar doğrudan ki DNA ve RNA’nın kimyasal yapısını değiştirebilmektedir. Vücudumuzun savaşçı hücreleri, yapısı değişmiş olan bu hücreleri tanıyamaz işlevini gerçekleştiremez.

Hangi hastalıklara yol açıyor

Çalışmalar cıva, kadmiyum ve kurşun gibi metallerin skleroderma, lupus, otoimmün hepatit, multipl skleroz, Hashimoto tiroiditi, Graves hastalığı, romatoid artrit, lupus, pernisiyöz anemi, kronik yorgunluk sendromu, Fibromiyalji ve tip 1 diyabet gibi hastalıklara yol açabildiklerini göstermektedir. Üstelik bütün bunlar buzdağının sadece görünen parçası.

Nasıl tedavi ediliyor

Vücuttaki ağır metal varlığını ölçmenin değişik yöntemlerinin olduğunu ifade eden Dr. Sibel Özgül, doktorların gerekli olan hastalarda bu yöntemlerin kullanılarak metalin varlığını ve yoğunluğunu ölçtüklerini belirtti. Ağır metallerin hücre içi ve hücreler arası dokuda birikmesi nedeni ile çoğu zaman yapılan tetkikler doğru sonuç veremeyebiliyor. Bu sebeple tedavi uygularken önce ağır metali hücre dışına çıkarıyor daha sonra şelasyon tedavisi adını verdiğimiz uygulamayı gerçekleştiriyoruz. Bu uygulamadan sonra hastalarımızın kronik hastalıklarında dahi olumlu sonuçlar gözleyebiliyoruz.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Didrafya

Boğazın sık ağrımasının nedenleri

SMA hastalığı hakkında merak edilenler