Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Kadınlarda akıntı nedenleri ve tedavisi

Kadınlarda akıntı nedenleri ve tedavisi

Yaşam kalitesini olumsuz etkileyen, çoğu kadının kabusu vajinal akıntılar neden olur ve nasıl tedavi edilir? İşte cevabı…

Vajinal akıntıların birçok kadının kabusu olduğunu dile getiren Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu, “Çok kolay tedavi edilebilir olanları olduğu gibi tekrarlayarak yaşam kalitesini bozan akıntılar da vardır” dedi.

Akıntı neden olur

“Akıntının nedeni genellikle mevcut hazne içerisindeki doğal ortamda bulunan mikropların dönem dönem patojen yani akıntıya sebebiyet verecek güce ulaşmalarıdır” diyen Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu, “Bazen adet kanamaları, uzun süre ıslak mayoyla kalmak, sık denize girip çıkmak ve sık ilişki gibi nedenler de kokulu akıntının hazırlayıcısı olarak karşımıza çıkabilir” şeklinde konuştu.

Nelere dikkat edilmeli

Çok aşırı vajinal temizlik yapan, aşırı hijyen kurallarını uygulayan bir kadında da vajinal enfeksiyonların tekrarlama riskinin daha fazla olacağını söyleyen Prof. Dr. Fıçıcıoğlu, o nedenle çok aşırı vajina içerisine müdahale etmeyi önermediğini vurguladı.

Vajinal akıntının tedavisi nasıl yapılır? Akıntıyı önlemek için neler yapılabilir? Daha fazla bilgi için videomuzu izleyebilirsiniz…

Kadınlarda akıntı nedenleri ve tedavisi – İZLE:

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Didrafya

Hangi yaşta hangi sağlık kontrolleri yaptırılmalı

Karaciğer yağlanmasına karşı 7 süper besin