Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Böbreğini bağışladığı kadınla evlendi

Böbreğini bağışladığı kadınla evlendi

ABD’de bir adam, böbreğini bağışlayarak hayatını kurtardığı genç kadınla evlendi.

ABD’nin Chicago şehrinde yaşayan Christopher Dempsey ve böbreğini verdiği Heather Krueger, ameliyattan yaklaşık iki yıl sonra hayatlarını birleştirdi.

Böbreğini verdi evlendi

Şu anda 27 yaşında olan Krueger’ın ailesi ise, ona böbreğini bağışlayabilecek birini bulmak için yarışa girmişti. Oysa 119 binden fazla hastanın böbrek nakli için beklediği ülkede bu, çok zordu. İşte Dempsey ile Krueger’ın yolları, tam bu sırada kesişti. Dempsey, Krueger’ı arayarak 2015’in Şubat ayında ona böbreğini bağışlayabileceği haberini verdi.

Ameliyat sonrası evlendiler

Ameliyat bu yılın Mart ayında gerçekleştiğinde, ikili birkaç randevuda buluşmuştu bile. Ancak ilişkilerini ameliyattan sonra resmileştirmeyi tercih ettiler.

Evlilik teklifi ise, ameliyattan sekiz ay sonra, çift at arabasıyla Chicago’da romantik bir gezinti yaparken geldi. Nakilden yaklaşık 19 ay sonra, çift sağlıklı olarak dünya evine girdi.

“Onunla evleneceğimi hayal edemezdim”

Dempsey, “Sanırım- özellikle eşim ve ailesi için- ikimizin de nelerin üstesinden geldiğini bilmek çok daha duygusaldı” dedi ve ekledi: “Milyonlarca yıl düşünsem, tüm bunlara ‘evet’ dediğimde sonunda onunla evleneceğimi hayal edemezdim. Bu harika bir şey.”

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Didrafya

Sigara cildinizde kalıcı hasar bırakabilir

Anjiyo ile ilgili bilinmesi gerekenler