Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Atılmayan toksinler hasta ediyor

Atılmayan toksinler hasta ediyor

Yorgunluk, aşırı uyku, sinirlilik gibi yaşam kalitesini bozan durumların nedeni vücutta biriken toksinler.

Beslenme Danışmanı Doktor Gönül Ateşsaçan, yorgunluk, bitkinlik, kendini iyi hissetmeme, aşırı uyku ya da uykusuzluk, sinirlilik gibi ruhsal veya fiziksel sağlık sorunlarının atılamayan toksinlerden kaynaklandığını ifade etti.

Toksinler pek çok soruna yol açıyor

Hastalıklardan kurtulmak ve sağlıklı bir yaşam için tam bir arınmanın gerektiğini ifade eden Ateşsaçan, “Detoks zehirlerden arınmaktır. Vücuttaki toksinleri böbrekler, karaciğer, akciğer, barsaklar, deri ve soluk alıp verme ile atarız. Toksinler en çok kan damarlarında birikiyor ise damar sertliği ve kalp damar tıkanıklıklarına; lenf bezlerinde birikiyor ise devamlı hastalık hali, sık enfeksiyon ve sık grip geçirmeye; lenf damarlarında birikiyor ise fibromyalji, yaygın kas ağrıları ve devamlı yorgunluk hissine; bağ dokuda birikiyor ise kronik hastalıklar, romatizma, eklem rahatsızlıkları, selülit sorunlarına yol açabilmektedir. Toksinler artığında atılım yapılamaz, hücrelerde, hücre aralarında, dokularda, damarlarda, bağırsaklarda, eklemlerde depolanır. Sonuç olarak hastalıklar ve yağlanma vücudumuzu ele geçirmiş olur” dedi.

Detoks yapılmalı

Vücuda zarar veren birçok toksinin bulunduğunu ifade eden Ateşsaçan şu ifadelere yer verdi: “Beden detoksu için; alkali su barsak detoksu sağlar, bağırsaklar için detoks yemeği, karaciğer için özel detoks çayı ve yemeği kullanılmalıdır. Fazla kahve-çay içmek, katkılı gıdalar, genetiğiyle oynanmış gıdalar, baharatlar, beyaz şeker, yağlı gıdalar, kilonun yüksek olması, fazlaca sigara-alkol tüketimi, klorlu su, kurşun, civa, özellikle boyası dökülmüş binalar, amalgam diş dolguları, düşük kalitede makyaj malzemeleri gibi ağır metaller hepsi vücuttan atılmadığı taktirde birikme yapar” şeklinde konuştu.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Didrafya

Kalp hastaları oruç tutabilir mi

Mutfağınızdaki malzemelerle güzelleşin