Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Misofonya nedir, belirtileri nelerdir

Misofonya nedir, belirtileri nelerdir
Misofonya nedir, belirtileri nelerdir

Günümüz mekanik ve teknoloji dünyasında fiziksel veya psikolojik çok çeşitli hastalıkların ortaya çıktığını belirten Uzman Psikolog Yard. Doç. Dr. Davut İbrahimoğlu, bunlardan bir tanesinin de misofonya olduğunu ifade etti.

Peki nedir bu misofonya?

Yard. Doç. Dr. Davut İbrahimoğlu, misofonyayı şöyle açıkladı: “Siz eğer bir restoranda yan masadaki adamın yemek sesinden, birisinin çay içmesinden, birinin cips yerken çıkardığı sesten veya birinin sakız çiğnemesinden rahatsız oluyorsanız siz de misofonya hastalığına yakalanmışsınız demektir. Bu tamamen psikolojik bir hastalıktır.”

Misofonyanın kulak hassasiyetleri çok olan insanlarda daha sık görüldüğünü dile getiren Yard. Doç. Dr. İbrahimoğlu, bu hastalıkta öfke kontrolünün çok önemli olduğunu vurguladı.

Misofonya hastaları meditasyon yapmalı

Misofonya hastalarına sessiz ortamlarda daha çok kalmalarını tavsiye eden Yard. Doç. Dr. İbrahimoğlu, “Kesinlikle meditasyonu hayatlarına soksunlar. Ben ilaç tedavisini tavsiye etmiyorum. Çünkü bu sadece belirtileri yok ediyor. Önemli olan bu hastalığın temeline inmektir” şeklinde konuştu.

Detaylı bilgi videomuzda…

Misofonya nedir, belirtileri nelerdir – İZLE:

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Sürekli mutluluğu aramak depresyon nedeni

Sürekli mutluluğu aramak depresyon nedeni

Olumlu sözcüklerle olumsuz düşünceleri yok edin

Olumlu sözcüklerle olumsuz düşünceleri yok edin