Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Her zaman pozitif düşünebilmek için 4 altın kural

Her zaman pozitif düşünebilmek için 4 altın kural
Her zaman pozitif düşünebilmek için 4 altın kural

Daha önce pozitif düşünmenin bağışıklık sistemimizi güçlendirdiğinden, mutluluk hormonu salgılattığından ve hayatımızı olumlu etkilediğinden bahsetmiştik. Şimdi ise her zaman pozitif düşünmeyi nasıl başarabileceğimizi, bunun için neler yapabileceğimizi sizlerle paylaşacağız.

Uzman Psikolog Yard. Doç. Dr. Davut İbrahimoğlu, her zaman pozitif düşünebilmek için yapılması gerekenleri şöyle anlattı:

“Pozitif düşünceyi pekiştiren unsurlardan bir tanesi mizah duygusudur. Bilimsel araştırmaların hepsi diyor ki, tebessüm, hem pozitif düşünceyi pekiştirir hem de bağışıklığı güçlendirir.

Diğer bir unsur cesarettir. Korku her zaman bizim pozitif düşüncemizi baltalamıştır. Yavuz Sultan Selim diyor ki, cesaret insanı başarıya, kararsızlık tehlikeye, korku ölüme götürüyor.

Başka bir unsur anı yaşamaktır. Çünkü anı yaşamaya başladığında geçmişe ve geleceğe dur diyorsun.

Diğer unsur, affetmektir. Harvard Üniversitesi’nin bir araştırması affetmeyen insanların %40 daha fazla kalp ve damar hastalığına, uyku bozukluğuna ve şeker hastalığına yakalandığını gösteriyor. Biz nefret duygusunu taşıdığımız müddetçe anda yaşamıyoruz. Anda yaşamayan insanlar da hiçbir zaman pozitif düşünemez.”

Pozitif düşünceyi pekiştirmenin yolları – İZLE:

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Sıcak hava stresi artırıyor

Sıcak hava stresi artırıyor

Pozitif düşünmek hayatımızı nasıl etkiler

Pozitif düşünmek hayatımızı nasıl etkiler