Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

MET Gala 2020’nin teması belli oldu

2020’de 150. yılını kutlayacak olan Metropolitan Museum of Art’ın merakla beklenen MET Gala 2020 ana temasının ilham kaynağı belli oldu: Zaman.

Orlando esintisi

“About Time: Fashion and Duration” başlığı altında hazırlanacak olan MET Gala 2020’nin en büyük ilham kaynağı Sally Potter’ın Virginia Woolf’un romanından beyazperdeye uyarladığı ikonik filmi Orlando.

Metropolitan Museum of Art’s Costume Institute direktörü Andrew Bolton, 2020 temasını anlatırken filmde geçen bir sahneye dikkat çekiyor: “Tilda Swinton’ı üzerinde 18. yüzyıldan kalma Fransız bir bornoz ile bir labirentin içine girerken görüyoruz. Koşmaya başladığı sırada 19. yüzyılın ortalarında tasarlanmış bir elbiseye dönüşüyor üzerindeki bornoz, ve bu elbiseyle 1850’lerin İngiltere’sinde alıyor soluğu. İşte bu sahne 2020 MET Gala konusunun temel fikrini oluşturdu.”

Bolton zaman ile modanın arasındaki temel ilişkiden bahsederken Karl Lagerfeld’in “Bir dönemi düşünürken aklınıza ilk gelen şey kıyafetlerdir” sözünü hatırlatıyor. Sadece filmin değil, senaryolaştırılan kitabın yazarı Virginia Woolf’un zaman kavramındaki süreklilik fikrinden de çokça ilham aldığını anlatıyor.

özel içeriğidir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Midi etek giymenin 5 şık yolu

Midi etek giymenin 5 şık yolu

İç çamaşırı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

İç çamaşırı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler