Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

LVMH Ödülü 8 finaliste paylaştırıldı

LVMH Ödülü 8 finaliste paylaştırıldı
LVMH Ödülü 8 finaliste paylaştırıldı

Moda dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan LVMH Ödülü’nün finali, normal şartlarda 5 Haziran 2020 tarihinde gerçekleşecekti. Ancak ödül törenine koronavirüs engel oldu.

LVMH bugün, ödülün tüm finalistler arasında paylaştırılacağını ve genç tasarım yeteneklerini finansal olarak desteklemeye yardımcı olacak bir fon oluşturulacağını duyurdu.

Ödül sekize bölündü

LVMH Genç Moda Tasarımcıları Ödülü yedinci döngüsünde ve bu yıl 300 bin Euro için yarışan sekiz tasarımcı gördü. Ancak bir kişi yerine finalistler arasında eşit olarak bölünecek, yani her biri 40 bin Euro alacak.

Kazananlar arasında Amerikalı tasarımcı Peter Do (Net-a-Porter’ın The Vanguard serisinde de yer aldı) ve New York’ta Sonbahar/Kış 2019 şovunda süper model Bella’yı gören yıldızlarla süslenmiş bir podyumda bir sıçramaya neden olan Japon tasarımcı Tomo Koizumi yer alıyor. Hadid ve oyuncu Gwendoline Christie, Tomo Koizumi için podyuma çıkmıştı.

Diğer kazananlar ise şöyle; Ahluwalia’dan Priya Ahluwalia, Kazablanka’dan Charaf Tajer, Emma Chopova ve Chopova Lowena’dan Laura Lowena, Nicholas Daley, Sindiso Khumalo ve Supriya Lele.

Buna ek olarak, LVMH Ödülü, eski kazananları LVMH Genç Moda Tasarımcıları Ödülü ve Karl Lagerfeld Ödülü’nü daha da desteklemeyi amaçlayan bir fon yaratacak.

Louis Vuitton’un direktörü ve genel başkan yardımcısı Delphine Arnault, “Lansmanından bu yana LVMH Ödülü genç yetenekleri destekledi ve geliştirdi. Her yıl, dünyanın her yerinden genç tasarımcılara odaklanıyor ve şirketlerinin gelişimini destekliyor. Bu zorlu süreçte, genç moda tasarımcılarının yardımına yönelik olan bu fon, eski kazananlarımızı destekleyerek LVMH Ödülü’nün ana misyonunu vurguluyor.” dedi.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Londra Moda Haftası online düzenlenecek

Londra Moda Haftası online düzenlenecek

Jacquemus ’den koronavirüs mücadelesine destek

Jacquemus ’den koronavirüs mücadelesine destek