Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

1968 kadın giyim modası

Moda her zaman kadınlar için en önemli konulardan birisi olmuştur. Bugün biraz eskilere gidip 60’ların modasına bir göz atalım istedim. Göreceksiniz ki moda da kendini renklerle tekrar ediyor.

Eskiler yeniden gün yüzüne çıkıyor. İnsan eskiye duyduğu delicesine özlemle yanıp kavruluyor adeta. Hal böyle olunca bu durumu modada da görmek kaçınılmaz oluyor.

60’lar mini eteğin keşfinin olduğu yıllar ve bugünkü sokak tarzımızın çıkış noktası. Renk cümbüşünün ön plana alındığı, sadece yazı değil kışı bile renkleriyle ısıtabilen bir modadan söz ediyoruz burada. 60’lara dönüp baktığımızda kendimizi görüşümüzün sebebi de böylece ayyuka çıkıyor. İçten gelen ruh hali modayı oluşturmuş da gençler kendini geometrik desenle sarılmış bluzlarıyla sokağa atmış gibiler. Çünkü kişisel zevkler artık ön planda ve gençlerin beğenileri modayı oluşturabiliyor.

En güzeli de 60’lar 50’lerin kasvetini bir güzel silivermiş. Minilerin modaya girişi kıyafet yelpazesini genişletmiş.

Bugün de 60’lar kendini en çok retro tarzıyla gösteriyor. 60’ların sonuna doğru yakalanan hippi tarzı sahnelerden sokaklara taşınabilmiş. Şimdi sokağa çıkarken hepimiz farkında olmadan 60’ları yaşıyoruz aslında. Retro gözlükler, renkli bandanalar, boyalı, desenli tişörtler, bol pantolonlar… Hepsi yeniden hayatımızın bir parçası halinde.

E hadi yaz geliyor. Bir retro gözlükle renkli bandana fena halde uyumlu olmaz mı? Bence mavi gözlük sarı bandana muhteşem duracaktır.

1968 kadın giyim modası İZLE:

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Aksesuar seçiminde dikkat edilmesi gereken kurallar

Aksesuar seçiminde dikkat edilmesi gereken kurallar

Sezonun trend ayakkabı modellerinin isimleri

Sezonun trend ayakkabı modellerinin isimleri