Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Doğru bir ilk izlenim için 15 saniyeniz var

Doğru bir ilk izlenim için 15 saniyeniz var
Doğru bir ilk izlenim için 15 saniyeniz var

İş görüşmesinde, karşı taraf üzerinde olumlu bir etki bırakmak için yalnızca 15 saniyenin olduğu belirtiliyor. Doğru bir ilk izlenim için ise doğal bir makyaj ve bakımlı eller olmazsa olmazlar arasında.

Uzmanlara göre iş görüşmesine giden bir kişinin, karşı taraf üzerinde iyi bir ilk izlenim bırakabilmesi için yalnızca 15 saniyesi var. İlk izlenim esnasında karşı tarafta olumlu imaj bırakmak isteyen kişiler öncelikle görünüşe önem veriyor. İş görüşmesine giden kadınlar için makyaj ve bakımlı görünme tavsiyeleri veren Kalıcı Makyaj ve Güzellik Uygulamaları Uzmanı Emsal Doğan, zeka ile ön planda olmanın ve kusurları doğru malzemelerle örtmenin önemine dikkat çekti.

Görüntünüz zekanızın önüne geçmesin

İş görüşmesi hazırlığında doğru makyaj seçiminin önemli olduğunu belirten ve zekanızla ön planda olmanız gerektiğini vurgulayan Emsal Doğan, “İş görüşmelerinde daha doğal makyaj tercih etmelisiniz. Cildinizi sağlıklı gösteren ve kusurları kapatan bir fondöten seçimi yapın, şeftali tonlarında bir allık uygulayın. Aydınlatıcı, kontür ve bronzer uygulamalardan ise kaçınmak gerekiyor. Görüşme anında karşı tarafın daimi olarak gözlerine bakacağınız için, gözlerinize hafif, krem rengi ve toprak tonlarında makyaj yapabilir, rimel sürebilirsiniz. Dudaklarınıza şeftali, gülkurusu ve açık pembe tonlarında ruj kullanabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

doğal makyaj

Doğru malzeme seçimi ve uygulama konusunda ipuçları veren Doğan, “İş görüşmesi stresli bir süreç olduğu için terleme ihtimalinizi asla unutmayın! Suya dayanıklı (waterproof) ürünleri seçin. Ayrıca, her ihtimale karşı görüşmelere en az 15 dakika erken giderek makyajınızda oluşabilecek kusurları düzeltebilecek kadar kendinize vakit tanıyın” şeklinde konuştu.

En çok dikkat çeken eller

İş görüşmesi sırasında ilk tokalaşma anından itibaren, ellerin odak noktası olduğunu dile getiren Doğan, “İş görüşmesinde tırnakların ve ellerin bakımlı olması çok önemlidir. İlk tokalaşma anından, konuşmanın sonuna kadar karşı tarafın ilgisini en çok elleriniz çekecek. Bu nedenle özellikle tırnak yeme problemi olanların ya tırnaklarında çeşitli kusurları olan kişilerin görüşmeye gitmeden önce, manikür ve protez tırnak uygulamaları ile kusurlarını kapatmalarını öneriyoruz” açıklamasında bulundu.

bakımlı eller

İş görüşmesi için iddialı ve süslü tırnak uygulamalarından kaçınılması gerektiğine dikkat çeken Emsal Doğan, “İş görüşmesi için doğal tırnak renkleri, örneğin; ten rengi toprak tonları, ince french, parlaklık verilsin diye sürülen cilalar tercih edilmeli. Böylelikle tırnaklarınızla karşı tarafın dikkatini dağıtmamış ve karşı taraf üzerinde daha iyi bir etki bırakmış olursunuz” diye konuştu.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Y Kuşağını yönetmede en etkili 5 yol

Y Kuşağını yönetmede en etkili 5 yol

Mobbinge maruz kalındığını gösteren unsurlar

Mobbinge maruz kalındığını gösteren unsurlar