Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Tıkalı kulakları açmanın 8 güvenli yolu

Tıkalı kulakları açmanın 8 güvenli yolu
Tıkalı kulakları açmanın 8 güvenli yolu

Yalnızca evde bulabileceğiniz malzemelerle farklı bir şeye ihtiyaç duymadan kulaklarınızdaki basıncı azaltmak ve tıkanıklığı açmak için uygulayabileceğiniz püf noktaları var. Bazı durumlarda ise hiç bir şeye ihtiyaç duymadan kulaklarınızdaki basıncı azaltmak mümkün. İşte birçoğu kulaklarınızın nasıl tıkadığına bağlı olarak yardımcı olmak için tasarlanmış 8 güvenli yol.

1. Alkol ve sirke

Tıkalı kulaklar bakteriyel bir enfeksiyondan kaynaklı olabilir. Bu durumda damlalık ve eşit miktarda sirke ve alkol karışımına ihtiyacınız olacak. Kulağınıza karışımdan damlattığınız bir top pamuk yerleştirin ve kulağınızın tıkandığını hissedene kadar başınızı birkaç dakika sabit tutun. Unutmayın, bu çözüm sadece kulağınız basit bir şekilde tıkalıysa kullanılmalıdır, kulak kanaması olan, kulak zarı yırtılmış kişiler tıbbi tedavi almalıdır.

2. Zeytinyağı

Kulaklarınız çok fazla kulak kiri nedeniyle tıkanmışsa zeytinyağı size yardımcı olabilir. Bir miktar zeytinyağını hafif ısıtın ve bir damlalık kullanarak kulağınıza damlatın. 10 dakika sonra kulaklarınızı temizleyebilirsiniz.

3. Nane ve tuz

Uyumadan önce, biraz nane yaprağı ve tuzu kaynatın ve kaynattığınız kabın üstünü örtün. Kafanızı bir havlu ile örterek bu buharı soluyun. Bunu 15 dakikalık aralıklarla yapın. Bu buhar hem cildinizi yumuşatacak hem de burun ve kulak tıkanıklıklarınızı açmaya yardımcı olacaktır. Yüzünüzü tencereye çok yakın yerleştirmediğinizden emin olun.

4. Çay ağacı yağı

Birkaç damla çay ağacı yağını kaynamış su ile karıştırın. Buharın kulağınıza ulaşması için başınızı suyun üzerine eğin. Alternatif olarak, birkaç damla çay ağacı yağını ısıtılmış zeytinyağı ile karıştırabilir ve kulağınızın içine bir damlalık ile damlatabilirsiniz.

5. Gliserin

Birkaç damla gliserini ılık suyla karıştırın. Solüsyonu tıkanmış kulağınıza uygulamak için bir damlalık kullanın. 10 dakika sonra temizleyin. Enfeksiyonunuz varsa bu uygulamayı günde 3 kezden fazla kullanmamanız önerilir.

6. Toynbee manevrası

Bir bardak suyu ağzınıza alın, hemen yutmayın. Burun deliklerinizi sıkın ve suyu yutun. Bu, kulaklarınızı açmaya yardımcı olacak bir patlama hissine neden olur.

7. Sarımsak çözeltisi

2 veya 3 diş sarımsağı soyun ve ezin. Ezdiğiniz sarımsakları yağla birlikte ısıtın. Soğuduktan sonra, karışımınızı kulağınıza yerleştirin. 2 dakika sonra, pamuklu bir ped ile süzün. Alternatif olarak, 4-7 soyulmuş karanfili suyla karıştırın ve 10 dakika ısıtın. Karanfilleri ezin ve bir macun haline getirin. Bir çay kaşığı tuzla karıştırın ve sonra bir bezin içine yayın. Bir kaç dakika kulağınızın üzerine sarın.

8. Sert şeker veya sakız

Sadece sert şekerleme veya sakız kulaklarınızı açmanıza yardımcı olabilir. Sakız çiğneme ile kulak tıkanıklığını açma yöntemi özellikle kulakları uçakta tıkanmış insanlar arasında popülerdir.

Fotoğraflar: Depositphotos.com

[email protected]

özel içeriğidir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Doğru gözlük kullanımı

Doğru gözlük kullanımı

Olumsuz gibi görünen olumlu 8 alışkanlığımız

Olumsuz gibi görünen olumlu 8 alışkanlığımız