Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Saç bakımınızı tamamen doğal ürünlerle yapın

Saç bakımınızı tamamen doğal ürünlerle yapın
Saç bakımınızı tamamen doğal ürünlerle yapın

Saçımıza kullandığımız birçok kimyasal ürünle saçımıza zarar veriyoruz. Bunu yapmaktan kaçının. Bu ürünler saçımızın uzamasını yavaşlatabilir veya durdurabilir. Bunun yerine saç bakımınızı tamamen doğal ürünlerle yapabilirsiniz. Bu ürünleri çevrenizdeki güvenilir yerlerden alarak evde yapabilirsiniz.

Saşlıklı ve güzel saçlar için bakım

Evde bulunan malzemelerden seçim yapabilirsiniz. İşte başlamanız için sadece birkaçı:

Bal ve Aloe Vera: Aloe veranın yapraklarının etli kısmını bal ile karıştırın ve saç derisine uygulayın. Bu karışımı 15-20 dakika saçlarınızda bekletin.

Biberiye Suyu: Hem şampuanınızı hem de saç kreminizi değiştirin, saçlarınızı biberiye suyu ile yıkadığınızda daha sağlıklı görülecektir. Saç derisine kan akışını arttırmaya yardımcı olmak için yıllarca kullanılmıştır.

Soğan Suyu: Evet, çok güzel kokmayabilir ama soğan kükürt içerir ve kükürt vücudumuzun kollajen dokusu üretmesine yardımcı olur. Kolajen dokusu saçın uzamasına yardımcı olur. Soğan suyunu kafa derinize iyice sürün ve tamamen doğal bir şampuan ve saç kremi ile ılık suda yıkayın. Yıkamadan önce yaklaşık bir saat bekletin.

Elma sirkesi: Elma sirkesi sadece saçınızın genel pH dengesini korumaya yardımcı olmakla kalmaz, saç derinizin saç köklerini temizler ve uyarır. Bununla, kafa derisine masaj yapın ve yaklaşık bir saat bekletin.

Yumurta: En eski saç bakımlarından biri. Yumurta akları proteinle doludur ve saçlarınızın büyümesi için protein ve amino asitlere ihtiyacı vardır. Yumurta aklarını saç diplerinden uçlarına kadar bir maske gibi kaplayın (buna yumurta maskesi denir). Durulamadan önce olabildiğince bekletin.

NOT: Saçlarınızın daha hızlı büyümesine yardımcı olmayı gerçekten hedefliyorsanız her şeyden önce, sağlıklı bir diyet sürdürün ve daima egzersiz yapın. Vücudumuzun bütününü sağlıklı tutarsanız saçlarınız da daha sağlıklı olacaktır. Vücudunuz herhangi bir vitamin veya mineralden mahrum kalırsa saçlarınızda daha fazla sorunlar çıkacaktır.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Panik atakla baş etmenin yolu

Panik atakla baş etmenin yolu

Kraliyet ailesinin yaşam tarzı

Kraliyet ailesinin yaşam tarzı