Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Kuru cilde sahip olanların nemlendirme sorunu

Kuru cilde sahip olanların nemlendirme sorunu
Kuru cilde sahip olanların nemlendirme sorunu

Yağlı bir cilde sahip olanlar, en problemli cildin kendi ciltleri olduğunu düşünür. Sivilce ve akne sorunu nedeniyle cilt yapılarından şikayet eder. Oysa kuru bir cilde sahip olanların çok daha fazla sorun yaşadığı biliniyor. Bu sorunlar arasında en yaygın olanı da cildi nemlendirememektir. Yüksek oranda nemlendirici krem kullanımı da beraberinde cilt sorunlarını getiriyor.

Kalite

Peki, kuru bir cilde sahip olanlar bu sorundan nasıl kurtulabilir? Öncelikle bilinmesi gereken husus kalitesiz ürünlerle cildinizi nemlendiremeyeceğinizdir. Kalite en çok önem vermeniz gereken husus! Çünkü kaliteli ürünler kuru cilt yapısının detaylı bir şekilde incelenmesi ve ihtiyaçlarınızın belirlenmesi sonrasında özel olarak formüle ediliyor. Dolayısıyla cildin nem ihtiyacını da karşılamayı başarıyor.

Düzenli kullanım

Düzenli nemlendirme en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Cildinizin sadece sabahları krem sürerek nem ihtiyacının karşılanmasını beklemeyin. Elbette gündüz kremi ve gece kremi kullanmalısınız. Yani gece saatlerinde de cildinizin nemlenmesini sağlamalısınız. Aynı zamanda içerisinde cildi besleyen çeşitli vitamin ve mineraller olan krem çeşitlerine de yönelebilirsiniz. Bu sayede daha sağlıklı ve daha duru bir cilt görünümüne sahip olma şansını da elde edersiniz.

Temizlik

Cildinizi her gün düzenli olarak temizlemeniz de büyük önem taşıyor. Temizlemeden yeniden krem uygulaması yapmanız kremin cilt tarafından emilimini azaltır. Bu nedenle önce cildinizi temizleyin ve sonrasında krem uygulaması yapın. Özellikle kuru ciltler için nemlendirici uygulamasından hemen önce cildi temizlemenizde fayda var.

Ürün seçimi

Tercihinizi her zaman doğal içeriklerle hazırlanan ürünlerden yana kullanın. Kimyasal içeren krem çeşitlerinden uzak durun. Bu ürünler cildinize kalıcı zararlar verebilir. Paraben, BPA ya da silikon gibi zararlı içeriklerin bulunduğu kremlerin cildinize bir faydasının olmasını da beklemeyin.

Doğal bileşenler ve bitki özlerini kullanarak çeşitli kremler hazırlayan Yves Rocher markası, bitkisel ürün dendiğinde ilk akla gelenlerden biri oluyor. Kuru ciltler için ayrı bir ürün serisi geliştiren markanın nemlendirici krem çeşitlerini kullananların gayet memnun kaldıklarını da yorumlardan anlıyoruz. Bu nedenle size de rahatlıkla önerebiliriz. Yves Rocher’nin internet sitesinden sipariş verilebiliyor.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Akne ve sivilce oluşumunu önleyebilirsiniz

Akne ve sivilce oluşumunu önleyebilirsiniz

Yılbaşında Avrupa'nın masalsı kentlerini nehirden keşfedin

Yılbaşında Avrupa’nın masalsı kentlerini nehirden keşfedin