Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Doğru gözlük kullanımı

Doğru gözlük kullanımı
Doğru gözlük kullanımı

Rotaları için son hazırlıklarını tamamlayan özgür ruhlu kadınlar, yolculuklarında kendilerine eşlik edecek ideal gözlükleri araştırıyor ve doğru gözlük ile yola çıkmak istiyor.

Gözlükler, keyifle hayalini kurduğunuz yolculukta sizi yarı yolda bırakmamalı

Güneşin parlaklığından gözü koruyarak net görüş alanı yaratmak ve zararlı uv ışınlarından göz sağlığını korumak gibi nedenlerle hayatımıza giren güneş gözlükleri son dönemlerde çoğunlukla trend olduğu için kullanılıyor. Kıyafetleri şık bir aksesuar olarak tamamlayan gözlüklerin; kullanım amacına uygunluğu gözetilmeden moda diye satın alınmaması ve kalite standartlarının altında olanların ise kesinlikle kullanılmaması gerekiyor. Gözlük arayışında olan kullanıcıların kullanım alanlarına uygun olan gözlüğü araştırarak bulması ve kalite standartlarına uygun olan modelleri tercih etmesi gerekiyor. Özellikle sürücülerin ve gezginlerin gözlük alırken kalite standartlarının dışında kendi kriterlerini de belirleyerek ihtiyaçlarına uygun olan marka ve modeli tercih etmeleri ciddi önem taşıyor. Göz sağlığını etkileyen, göz
yorgunluğunu gideren ve kaliteli görüş sağlayan gözlüklerin performansı sürüş performansına da doğrudan etki ediyor. Sürüşten maksimum haz almak için sürüşe uygun gözlük modellerinin tercih edilmesi gerekiyor. Motor, araba, yat, yelken hatta uçak gibi tüm araç kullanımlarına uygun güneş gözlüklerini yüksek teknoloji ile tasarlayan gözlük markası Serengeti, bahar rotalarında sürücülere eşlik ediyor ve şıklığı ile göz dolduruyor.

Gözlükleri sürüş modunda almalı

Seyir halindeyken araç camında oluşan yansımaları göze ulaştırmayan camlar sürüş için ideal olan gözlük camlarıdır. Bu camlar çift taraflı antirefle özelliği ile; camın içinde arkadan gelen yansımanın oluşmasını, camın dışında da araç camında oluşan yansımaları kırarak göze ulaşmasını engelliyor.

Örneğin yazın araba kullanırken güneşin parlaması torpidoyu camın ön yüzeyine yansıtır. Bu yansıma çoğu sürücüyü yanıltır ya da sıcak havanın cama teması ileride su birikintileri varmış hissi uyandırır. Bu durumlar sürücülerin dikkatini dağıtır. Bu nedenle sürüş halindeyken kullanıcının moduna uygun, dikkat dağıtmayan ve yansımaları kıran gözlük camlarının kullanılması gerekiyor. İtalya’dan Türkiye’ye gelen gözlük markası Serengeti; tüm modellerinde kullandığı ürün teknolojileri ile tüm araç kullanıcılarına maksimum görüş performansı sunuyor. Yolculuklarda kullanıcısına konforlu bir görüş alanı yaratan markanın modellerinde; çift taraflı antirefle, kolormatik ve zararlı mavi ışınları engelleme özellikleri bulunuyor. Bu özellikleri ile gözlükler, yansımaları ve parlamaları minimuma indirerek görüş alanını genişletiyor, tüm ışık kullanımlarında net görüş imkanı sunuyor ve en yüksek derecede zararlı mavi ışınları kırarak göz sağlığını maksimum koruyor. Numaralı camlara da entegre olan teknolojiler, tüm dünyada göz doktorları tarafından özellikle sürücülere öneriliyor.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Diyabette doğru ayakkabı

Diyabette doğru ayakkabı

Tıkalı kulakları açmanın 8 güvenli yolu

Tıkalı kulakları açmanın 8 güvenli yolu