Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Yüzü daha ince gösteren allık uygulaması

Yüzü daha ince gösteren allık uygulaması

Yüzünüzü olduğundan daha mı ince göstermek istiyorsunuz? O zaman bu ipuçlarına bir göz atın.

Pembe ve şeftali tonlarındaki allıklar elmacık kemikleriniz üzerinde büyülü bir etki bırakır. Şeftali tonundaki allığınızdan fırçanıza biraz alın, fırçayı elinizin üzerine hafifçe vurarak fazlasını atın. Allığı hafif hafif ve azar azar yanaklarınıza uygulamanız çok önemli. Şeftali tonunu yalnızca elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayın, daha sonra yanaklarınızın ortasına pembe allıkla hafifçe dokunun. Bu işlem yüzünüze ekstra bir tazelik verecektir.

Allıkla kontur makyajı nasıl yapılır

Oval yüz: Bu yüz şekline allığı her türlü uygulayabilirsiniz. En iyisi, gülümseyin ve allık fırçanızı önce yanaklarınızın en yüksek noktasına sürün. Daha sonra şakaklarınıza, kulaklarınıza ve yanağınıza doğru yayın.

Yuvarlak yüz: Geniş yüzlerde allık elmacık kemiklerinin üzerine ve altına uygulanmalı. Daha sonra şakaklara doğru yayabilirsiniz, tıpkı 80’li yılların modası gibi. Bu optik hile yüzü daha ince gösterir.

Köşeli yüz: Bu yüz tipinde allığı çok yukarıdan başlatmamak gerekiyor. Allığınız yanağınızın üzerinde daralarak şakaklarınıza doğru geçmeli.

Üçgen yüz: Allığı yüzü yatay olarak kesecek şekilde uygulamalısınız. Hafifçe çenenizin üzerine de uygularsanız, yüz hatlarınızın daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Portakal kabuklu tarçınlı masaj yağı

Mükemmel tırnaklar için günde 15 dakika