Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Yüz tipine uygun allık sürme teknikleri

Yüz tipine uygun allık sürme teknikleri

Allık kullanmadan önce yüz tipinizi belirleyip vurgulamanız gereken noktaları ön plana çıkaran teknikleri mutlaka öğrenmelisiniz.

Allık makyajın vazgeçilmez malzemelerinden biridir. Allık kullanmadan önce ise yüz şeklinizini doğru tanıyarak uygun allık sürme tekniğini seçmelisiniz. Bilinçsiz bir şekilde sürülmüş allık, yüzünüzün olduğundan daha farklı ve kimi zaman kötü görünmesini neden olabilir.

Oval yüze allık uygulama: Oval yüzde allığı elmacık kemiklerinin üzerine doğru uygulayın.

Yuvarlak yüze allık uygulama: Elmacık kemiğinizin altına netlik verin. Daha sonra bu netliği elmacık kemiğinizin üst kısımlarına doğru yumuşatın. Böylece yüzünüz daha ince görünürken elmacık kemiklerinizin de daha çıkık durmasını sağlamış olursunuz.

Uzun yüze allık uygulama: Yüzünüzü olduğundan daha da uzun göstermemek adına elmacık kemiklerinizden başlayarak kulağa doğru yatay hareketlerle allığınızı sürmelisiniz.

Köşeli yüze allık uygulama: Allığı yüzünüze sürerken elmacık kemiklerinizden sürmeye başlayarak şakaklarınıza doğru uygulamalısınız. Bu allık sürme tekniği ile yüzünüzdeki keskin köşeleri yumuşatabilirsiniz.

Üçgen yüze allık uygulama: Yukardan aşağı doğru genişleyen bir yüzde allığı elmacık kemiklerinizden şakaklara doğru sürerseniz yüzünüzün alt kısmındaki genişliği de yumuşatmış olursunuz. Ters bir üçgen şeklinde yüze sahipseniz ise o zaman elmacık kemiklerinizin üzerinde daireler çizerek allığınızı uygulamalısınız ki yüzünüz daha ince görünsün.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Selülitle savaşan besinler

Narlı dudak balmı yapımı