Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Yorgun cildinizi arı sütü ve bal ile canlandırın

Yorgun cildinizi arı sütü ve bal ile canlandırın

Sağlığa olan olumlu etkileri araştırmalarla kanıtlanan arı sütü, cilt bakımında da harikalar yaratıyor.

Arı ürünlerinin değerli olduğunu, tüm dünyada kabul gördüğünü ve arı ürünleri gıda olmanın dışında sağlık alanında sıklıkla kullanıldığını söyleyen Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Sevil Gülsoy, arı sütünün cilt bakımındaki etkisini anlattı.

Arıların üretmiş olduğu bal, polen, propolis gibi insanlığa sunmuş oldukları faydalı ürünlerin yanında; arı sütünün de arı ürünleri arasında ayrı bir öneme sahip olduğunu belirten Gülsoy, “İçerdiği birçok vitamin, mineral, enzim ve hormon gibi bileşimler arı sütünü zengin bir besin kaynağına dönüştürmektedir. Sağlığa olumlu yönde katkıda bulunduğu birçok bilimsel araştırma ile desteklenmiştir.

Arı sütü ve bal yorgun ciltler için birebir

Son yıllarda ise doğal ve ekolojik ürün kullanımının yaygınlaşması ile beraber kozmetik sektörü de ‘doğal ve bitkisel ürün’ yelpazesini genişletmektedir. Kompleks bir ürün olan arı sütü ve bal da bu kapsamda kozmetik sektöründe yerini almıştır. Yoğun besleyici etkisinden dolayı arı sütü ve bal özellikle yorgun ciltlerin bakımında kullanılmaktadır. Ölü hücrelerin atılması ve hücre yenilenmesine yardımcı olabilmesi açısından da kozmetik sektörü bu doğal ürünlerden yararlanmaktadır” diye konuştu.

Arı sütlü ballı sabun cildi besler

Doğal ve bitkisel ürünlere verilen değerin anlaşılması üzerine arıların sunmuş olduğu sağlık ile kozmetik ürünlerde doğal özler kullanarak fark edildiğini belirten Gülsoy, arı sütlü ballı sabunun da bu ürünlerden biri olarak tüketicilere sunulduğunu, içerisinde bulunan arı sütü ve bal cildi besleyerek canlılık kazanmasına yardımcı olduğunu ve selülit olan bölgeler için ideal ürün niteliği taşıdığını dile getirdi.

Doğal güzelliğinize fayda sağlar

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Sevil Gülsoy, lifli sabun formunda aktarlarda ve kozmetik marketlerde bulunan bu ürünlerin, lifli dokusu ile cildin yenilenmesini ve ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olarak doğal güzelliğinize katkı sağlayacağını açıkladı.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Kanıtlanmış güzellik ve gençlik sırları

Bu bölgede çıkan sivilceleri sıkmayın