Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Yeşil gözlülere makyaj önerileri

Yeşil gözlülere makyaj önerileri

Yeşil gözlü kadınlar nasıl makyaj yapmalı? Hangi renk daha çok yakışır? İşte cevabı.

Yeşil gözler zaten kendiliğinden dikkat çekecektir. Yeşilin kontrastı olan kırmızı, seçeceğiniz farların temelinde mutlaka olmalı. Bebek pembesi, kızıl, bordo; içinde hafif pembelik ya da kırmızılık bulunduran her ton sizin tonunuz. Bu arada lila gibi bazı mor tonlarını unutmayın. Bu tonlar da gözlerinin daha çok ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Ela gözlüler her tonu kullanabilir

Ela gözler çok şanslı, çünkü hem yeşilin hem de kahverengi gözlerin renk aralığına sahipler. Bu da demek oluyor ki, koyu morlardan, açık pembelere her tonu kullanabilirler.

En iyi gidecek ruj renkleri

Pembe, yavruağzı ve bordo gibi renklerdir. Bu üç renk, gözleri daha fazla vurgular. Bu yüzden değişik renklere yönelmemek gerekir. Kahverengi ve kırmızı gibi renkler yeşil gözler için çok kullanılmaz. Kırmızı renk sadece özel gecelerde tercih edilmelidir. Kahverengi, yeşil göze hiç gitmeyecek bir ruj rengidir.

Rimel mutlaka kullanılmalı

Yeşil gözlere yakışan renkler sürüldükten sonra rimel yardımı ile gözlerin rengi vurgulanmalıdır. Rimel çok sürülürse yeşil gözler daha fazla ortaya çıkar. Çok sürülen rimel kirpiklerinde kıvrık gözükmesini sağlar.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Erkeklerin en beğendiği ruj tonları

Salma Hayek’in gençlik sırrı kemik suyu