Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Yaşlanma Karşıtı ve Her Yaşa Uygun Cilt Bakımı

Yaşlanma Karşıtı ve Her Yaşa Uygun Cilt Bakımı
Yaşlanma Karşıtı ve Her Yaşa Uygun Cilt Bakımı

Yıllar su misali akıp gidiyor. İnsanoğluna bahşedilen eşsiz güzellikteki vücut zamana yenik düşerek yaşlanıyor ve her geçen gün özlenecek bir boyut kazanıyor. Sahip olduğumuz bu zenginliğe her yaşta uygun, doğru ve sağlıklı bakım yapıldığı sürece inanılması güç sonuçlar almak mümkün. Dünyaca ünlü uzmanlar tarafından her geçen gün cilt bakımı, güzellik, sağlık, diyet gibi konulara dahada ağırlık vererek bilimsel makaleler yayınlıyorlar. Bu konuda yapılan araştırmaların en büyük takipçisi olan bizler çalışmalarımızı sizin en rahat algılayabileceğiniz düzeyde yönlendiriyoruz. Yaşınız kaç olursa olsun eğer kendinizi genç hissedebiliyorsanız hala, haberimizin devamında size faydalı olacak bilgileri ve tedavi yöntemlerini uygulayabilecek zamanınız var demektir. Bulunduğun yaşa özel cilt bakım yöntemlerini uygulayarak yıllara meydan okuyun! Www.Kadinay.Net Kadına Dair Herşey!..

 

 

Kırışıklılar, lekeler, sivilceler ve birçok cilt sorununun bir veya birkaçından muzdarip misiniz? Ya da herhangi bir cilt probleminiz olmamasına rağmen bilinçli davranıp cilt sağlığınızı koruma adına önlemler mi almak istiyorsunuz? Hangi yaşta olursanız olun, size en uygun cilt bakım tedavisini uyguladığınız sürece başarılı sonuçlar almak mümkün. Her yaşa özel cilt bakım önerileri Türkiyenin en güncel kadin haber portalı Www.Kadinay.Net ayrıcalığı ile sizlerle..

Bebekler İçin Bakım Bir bebeğin cildi, insan yaradılışındaki mükemmeliyeti ispatlama adına en büyük örneklerden biridir. Bebek cildinin parlaklığı ve yumuşaklığı vücutta bulunan kolajen ve elastin bolluğundan kaynaklanmaktadır. Bebek ve çocukların cildi kendini sürekli ve sürekli yenileyerek verimli ve yanılmaz sonuçlar alır. Cilt kendini sık sık yeniler. Vücuttaki herhangi bir kiri temizlemek için yumuşak bir sabun ve temiz, saf su kullanın. Cilt çok yeni ve dinamik olduğundan kendini 21 ile 18 gün arasında yeniler. Cilt bakımının bu çağdaki en önemli yönü güneşten korunmadır. Güneşli ortamlarda vakit geçiren bebeğinize veya çocuğunuza muhakkak güneş bakım kremi uygulayın. Abur cubur yedirmekten kaçının. Bu durum çocuğunuzun sağlığı için önemlidir. Vitamin, mineral ve antioksidanlar ile dolu sebze ve meyveler ile çocuğunuzu besleyin. Yaşamın erken dönemlerinde oluşturulan sağlıklı beslenme alışkanlıkları, ileride iyi yönde sonuçlar sağlayarak çocuğunuzun iyi ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı olması yönünde yarar sağlayacaktır.

Gençler İçin Cilt Bakımı Gençlik yıllarında cilt yavaş yavaş değişime uğramaya başlar ve bu farkedilir. Ergenliğe bağlı olarak hormonal olarak değişime uğramaya başlayan cilt, sivilceler, çeşitli lekeler vb. birçok sıkıntı yaratacak olay doğurabilir. Hormonal yükselme ve ergenlik döneminde cildin yağ depolaması normaldir ve toksinlerin olumsuz etkisi ile beraber sivilce oluşumu başlaması durumu söz konusu olabilir. Ağrılı geçen bu süreç neticesinde uygun bakım uygulandığı takdirde etkili ve pozitif sonuçlar elde edilebilir.

Öneriler

1. Artık güvenilir cilt bakım ürünlerini bulmalı, günde iki kez temizlik ve nemlendirici amaçlı uygulamalısınız.

2. Pul pul dökülme, cilt-deri dökülmesi, sivilceler gibi problemleriniz varsa haftada bir 1-3 kez salisilik asit içeren ürünler uygulamanız yararlı olabilir. Bu ürünler antibakteriyel niteliklere sahip ve gözenekler içindeki bakterileri kontrol etmek için birebirdir.

3. Rutiv olması gereken alışkanlıklarınıza sadık olun. Yüzünüzü yıkamadan, makyajınızı çıkarmadan kesinlikle yatağa gitmeyin. Siz uyurken cildiniz kendini yeniler, atık ürünleri ve toksinleri salgılar. Dolayısıyla yatmadan önce makyajınızı çıkararak ve yüzünüzü yıkayarak bu süreci hızlandırabilirsiniz.

4. Güneşlenme veya bronzlaşmadan kaçının. Bronzlaşma kalıntıları cildinizin içinde kalır.

5. Güneşli günlerde dışarı çıktığınızda mutlaka güneşten koruyucu krem uygulayın. Bunu hayatınızın bir parçası haline getirin ve yeterli miktarda uygulamaya özen gösterin.

6. Şeker oranı yüksek gıdalar, ağır işlenmiş gıdalar ve abur cubur tüketmekten kaçının. Bunun yerine, sebze, meyve, fındık, tohum, et, balık ve kümes hayvanları seçin.

7. Olağandışı cilt sorunları için mutlaka bir dermatoloğa başvurun.

Yirmili Yaşlar İçin Cilt Bakımı Gençlik hormonları yirmili yaşlarda artık dengelenmeye başlar. Normalde cildinizin mükemmel sonuçlar için tipik bir bakıma ihtiyacı vardır. Çeşitli bakışlarda göz çevrenizde küçük çizgiler oluşabilir fakat kalıcı yönde kırışıklıklar kesinlikle kabul edilemez. Cildin yağ üretimi yavaşlar ve 21 ile 28 gün süreci artık değişmiş sayılır.

Etiket yüz kırışıklığı kırışıklık gidermede basit uygulamalar cilt sağlığı çocuk cilt bakımı nemlendirici Bebek Cilt Bakımı kırışıklıklar 40 yaş cilt bakımı yaşlanma karşıtı cilt bakımı her yaşa özel cilt bakımı kırışıklıklara çözüm güneşten korunma cilt bakımı gençler için cilt bakımı temizleyici cilt bakım ürünleri yirmi yaş cilt bakımı 20 yaş cilt bakımı 50 yaş cilt bakımı 60 yaş cilt bakımı otuz yaş cilt bakımı kırk yaş cilt bakımı elli yaş cilt bakımı altmış yaş cilt bakımı

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Detoks Yaparken Olmazsa Olmazlar

Detoks Yaparken Olmazsa Olmazlar

Gözaltı Torbalarına Çözümler

Gözaltı Torbalarına Çözümler