Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Sonbahar trend alarmı: Işıltılı göz makyajı

Sonbahar trend alarmı: Işıltılı göz makyajı

Payetler ve simler ara sıra kıyafetlerimize yansısa da, makyaj malzemelerimizde nadiren kullanırız. Ama bu sonbahar, özellikle de göz makyajında sık sık payetleri görebileceğiz.

Işıltılı makyaj bu sene moda haftalarında, Rodarte defilesinde karşımıza çıktı. Göz kapaklarının payet veya simle kaplandığı, gözlerin vurgulandığı bu makyaj stilinin detaylarına biraz daha yakından bakalım.

Bu sezon vurgu gözlerde

Pul, payet ve simler görünümün daha canlı olmasını sağlıyor. Işığı kendilerine çektikleri için parlak bir görünüm kazandırıyorlar ve sanki gözlerde elmas birikmiş gibi bir görünüm ortaya çıkıyor. Ayrıca, genelde genç kızlar tarafından tercih edildikleri için, gençlik aşısı hissi de yaratıyor.

Nasıl yapmalı?

Nude, doğal makyaj ve pembemsi yanaklarla tamamlandığında, simlerle hoş bir görünüm oluşuyor. Görünümü geliştirmek için, kedi gözü şeklinde eyeliner ve bolca maskara kullanmak yeterli olur. Dikkatin sadece gözlerde olması için de, nude tonda bir ruj veya parlatıcıyı kullanabilirsiniz.

Dikkat etmek gereken nokta; simler çok fazla dikkat toplayacağı için, az ve yeterli miktarda kullandığından emin olman gerekir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Bu önerilerle cildinizi yenileyin

Göz makyajınız yoğunsa dudaklar nude olsun