Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Sivilceler İçin Limon Maskesi Tarifleri

Sivilceler İçin Limon Maskesi Tarifleri
Sivilceler İçin Limon Maskesi Tarifleri

Sivilceler için limon maskesi tarifleri; Limon ile yapabileceğiniz maskeleri aşağıda açıklayarak listeledik.  Sivilce tedavisi için evde hazırlayabileceğiniz Limon maskesi tarifleri Kadinay.Net farkı ile sizlerle.

Sivilceler İçin Limon Maskesi Tarifleri..

Sivilceler için kurutucu özelliği olan limon maskeleri cilde oldukça faydalıdır. Limonun içerisinde asit bulunur. Bu asit kurutucu etkisi ile sivilcelerin gittikçe kuruyarak düşmesini sağlar. 

Sivilceler için Limon Suyu 

1 çorba kaşığı limon suyu 2 çorba kaşığı bal Limon suyu ve balı birbirine karıştırarak ocağın üzerine koyun. Ocakta bir süre kaynattıktan sonra ateşten alın. Ilık hale gelince cildinize sürün. 15 dakika beklettikten sonra cildinizi temizleyin. 10 gün içinde her gün yapacağınız bu maske ile sivilceleriniz kuruyacaktır.

 
Limon Ve Yoğurtlu Sivilce Maskesi

5 damla limon suyu 1 çorba kaşığı az yağlı yoğurt Yoğurdun üzerine 5 damla limon damlatın. Cildinize özen göstererek sürün. Sivilcelerin patlamaması için sert hareketlerden kaçının. 15 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayabilirsiniz. haftada 2 kez uygulamak cilt üzerinde onarıcı ve sivilceleri yok edici bir etki yapacaktır.

 
Sivilcelere Limon sulu Çözüm

1 çay kaşığı limon suyu 1 yumurta akı Yumurtayı kırdıktan sonra akını ayırın. Yumurta akının üstüne limon suyunu ilave edin. Cildinize sürdükten sonra 20 dakika bekletin ve durulayın. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

 
Limon Maskesi

1 çay kaşığı limon suyu 1 çay kaşığı kil 1 çay kaşığı aspirin tozu Malzemeleri karıştırarak cilt üzerinde sivilcelerin olduğu bölgelere sürün. Maske hızlı bir şekilde kurumaya başlayacaktır. Cildinizde 10 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Haftada bir kere kullanımı uygundur.

 
Sivilceler için Limon Maskesi

1 adet soğan Yarım limon suyu 1 adet soğan kabukları soyulduktan sonra püre haline getirilir. Yarım limon suyu başka bir kabın içerisine sıkıldıktan sonra soğan püresinin içine ilave edilir. Karışım cilde sürülür. Ciltte fazla bekletilmemesi uygundur. Hemen kuruduktan sonra yıkayın. Soğan ve limon suyu bir araya geldiğinde fazla yakıcı olabilir. Bu maskeyi çok sık uygulamak sakıncalıdır. Haftada bir kere kullanılabilir.

 

Etiket maske maske çeşitleri maske tarifi maske tarifleri Sivilceler İçin Limon Maskesi Tarifleri Limon Maskesi Tarifleri Limon Maskesi LİMON Sivilce Maskeleri sivilce nasıl geçer sivilce tedavisi

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer

Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer

Cilt Lekelerinden Korunmak Mümkünmü

Cilt Lekelerinden Korunmak Mümkünmü