Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Selülitleriniz ile vedalaşmaya hazır mısınız

Selülitleriniz ile vedalaşmaya hazır mısınız

Selülitlerinizden kurtulmak istiyorsanız hayatınızda 4 önemli değişiklik yapmalısınız. İşte portakal kabuğu görünümünü etkileyen 4 faktör…

Selülitlerinizden kurtulma konusunda kararlıysanız öncelikle fazla kilolarınızı atmanız gerekiyor. Ayrıca egzersizi hayatınızın bir parçası haline getirmeniz ve stresten uzak durmanız da oldukça önemli.

Bu önerilere uyarak sadece selülitlerinizi azaltmış olmazsınız, aynı zamanda sağlıklı bir yaşam için de adım atmış olursunuz.

Egzersiz

Selülitle savaşmanın en iyi yolu düzenli egzersiz. Egzersiz hem fazla kiloları vermenizi sağlar, hem terle birlikte toksinlerin atılmasını hızlandırır, hem de kan dolaşımını artırır. Kilo vermeye yönelik tempolu egzersiz programları ve kardiyo egzersizleri en iyi seçim olacaktır. Ayrıca bir uzmandan kalça ve karın bölgenize yönelik özel programlar alabilirsiniz.

Sindirim sistemi

Toksinlerin birikmesine engel olmak için sindirim sisteminizin iyi şekilde çalıştığından emin olmalı ve sisteminizi zorlayacak gıdaları tüketmekten kaçınmalısınız.

Beslenme

Cildiniz için gereken vitamin ve mineralleri aldığınız, bol bol yeşil yapraklı sebze ve mevsiminde taze meyve tükettiğiniz, çaydan, kahveden, alkolden, aşırı yağlı yemeklerden uzak durduğunuz bir beslenme programına sadık kalabilirseniz hem kilolardan kurtulabilir hem de selülitleri önemli oranda azaltabilirsiniz.

Stres

Stres sadece ruh halimizi değil fiziksel halimizi de yakından ilgilendiriyor. Sebebi ne olursa olsun stresi kontrol altında tutmayı öğrenmelisiniz. Nefes egzersizleri, meditasyon ya da yogadan faydalanabilirsiniz.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Hangi tırnak şeklini tercih ediyorsunuz

Altın orana sahip misiniz