Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Saçlarınızın güzelliği için yağmurdan kaçmayın

Saçlarınızın güzelliği için yağmurdan kaçmayın

Bahar yağmuru içerdiği mineraller sayesinde saçları besleyerek daha sağlıklı uzamasını sağlıyor.

Doğa mucizesi yağmur, içinde bulunan mineralleri ile saçları besliyor, canlılık katarak yumuşacık olmasını sağlıyor, aynı zamanda sağlıklı uzamasında da etkili oluyor. Saç ve Saç Derisi Uzmanı Talat Sam, doğa mucizesi yağmurun içinde bulunan minerallerin saçları beslediği, saçlara canlılık katarak yumuşacık olmasını sağladığı ve saçların sağlıklı uzamasında etkili olduğu bildirdi. Uzmanlar, mayıs sonuna kadar sürmesi beklenen bahar yağmurlarından saçları korumamayı, tam aksine saçları yağmur taneleri ile buluşturmayı öneriyor.

Sam, ilkbaharda tabiatın uyanmaya ve canlanmaya başlamasıyla birlikte bitki ve ağaçların çiçek tozları, reçine, eterik (bitki kaynaklı) ve uçucu yağları ile faydalı mikroorganizmaların rüzgar, hava akımları, arı, böcek ve sineklerin yardımı ile havaya karıştığını belirterek, şunları söyledi:

Bahar yağmurlarıyla taşınan bu maddeler yeryüzüne düşer. Yağmur suyunun içinde bulunan mineraller saçları besler, canlılık katarak yumuşacık olmasını sağlar ve sağlıklı uzamasında da etkili olur.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Yağdan değil şekerden korkun

Adet düzensizliğinin sebebi kist olabilir