Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Saçların hızlı uzamasını sağlayan 3 tüyo

Saçların hızlı uzamasını sağlayan 3 tüyo

Yaza uzun saçlarla mı girmek istiyorsunuz? O zaman bu ipuçlarına uyarak saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Bob saç kesimi modası büyük bir hızla geldi ve herkese saçlarını kestirtti! Siz de baharın gelişiyle birlikte somantik saç örgülerini ve su dalgalarını özlediyseniz, bu ipuçlarıyla saçlarınızın daha kolay ve çabuk uzamasını sağlayabilirsiniz.

İşte saçların hızlı uzamasını sağlayan ipuçları:

Saçlarınızı içeriden besleyin

Yalnızca saç için değil, tüm vücudun sağlıklı olması ve ilerleyebilmesi için en gerekli çözüm beslenme elbette. Balık yağı ve B vitamininin saç uzamasını tetiklediğini mutlaka duymuşsunuzdur. Ancak, saçlarınıza iyi gelecek vitaminler bunlarla sınırlı değil. Besleyici yağlarla karıştırabileceğiniz E vitamini kapsülleri de oldukça yararlı olacaktır. Ayrıca demir ve avokado gibi meyvelerde bulunan yararlı yağ asitleri, saç uzamasını körükleyecektir.

Saç derinizi düzenli olarak havalandırın

Saç köklerini uyarma, uzama için hayati bir önem taşıyor. Bunun için saç derinizi düzenli olarak havalandırmalı ve kan dolaşımını hızlandırmak için fırçalamalısınız. Her gün saç derinizi fırçalayabilir ya da iki haftada bir sirkeli suyla durulama yapabilirsiniz. İki türlü de, kafa deriniz hava alacak ve tıkanmış gözenekler açılacaktır. Böylece, kan dolaşımı hızlanacak ve saçlarınız daha hızlı uzayacaktır.

Saç bakımınızı ihmal etmeyin

Uzama söz konusu olunca, genellikle saç köklerine odaklanarak saç uçları ihmal edilir. Buna dikkat ederek saç uçlarınızı küçük küçük miktarlarda kestirmeyi unutmamalı, besleyici krem ve yağlardan düzenli olarak destek alın. Ayrıca ısıyla şekillendirme yapıyorsanız, ısıdan koruyan ürünler kullanmayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Avrupa’nın en obez kadınları Türkler

Abur cubur yemek erken doğum riskini artırabilir