Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Saç boyama derdi bitiyor

Saç boyama derdi bitiyor

Saç boyamak biz kadınların zamanını alan ve devamlı tekrarlanan uygulamalarımızdan biri. Yeni gelişen teknolojiyle birlikte bu derdimiz bitecek gibi duruyor.

Türkiye’de üç üniversitenin katıldığı araştırmada saçların belirli bir frekansta ışık altında bekletildiğinde istenen renklere sahip olduğu bir araştırma yapıldı.

Ultraviyole ışınlarıyla saç boyama

Bu yöntem sayesinde saça kimyasallar içeren saç boyalarından istediğiniz renge sadece bir kere boyatıyorsunuz. Sonrasında ise boyatmanız gerektiğinde ultraviyole ışını veren bir kabine giriyorsunuz ve sadece birkaç dakika beklediğinizde saçlarınız kuaförden yeni çıkmış gibi boyalı oluyor.

Kulaklarınıza inanamıyorsunuz değil mi? Bir boya işlemi için kuaföre gittiğinizde en az 2 saatinizi harcarken ve saçınıza bir sürü kimyasallar işlerken bu işlem sayesinde sadece birkaç dakika ile saçınızı boyatabileceksiniz.

Saç renginizi istediğiniz şekilde kolay ve zahmet olmadan değiştirmeyi sağlayacak bu teknoloji şu şekilde çalışıyor.

Siz kabine girdiğinizde renkler arasında binlerce kez geçiş yapabilen elektrik veriliyor ışınlara. Bu ışınlar özelliklerini koruyabilen elektrokromik malzemelerin sentezlenmesi sayesinde ortaya çıkıyor. Ve bu sayede hızlıca saçlarınız istediğiniz renge kavuşuyor.

Her kadının hemen hemen 20 günde bir, ayda 1 saatlerini harcadığı saç boyama işini bu kadar basit bir yolla kısaca halledebilmek harika bir haber.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Tel takmak istemeyenlere müjde

Aspirin iç kanserden korun