Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Kadınların kusursuz güzellikte görünmesine büyük ölçüde katkıda bulunan makyaj, sürekli yapanlar için uzun ve zahmetli bir iştir. Bu nedenle genelde porselen makyajı tercih ediyoruz. Peki porselen makyaj nedir?

Porselen makyaj, kalıcı makyaj anlamına gelir. Fiyat olarak biraz daha pahalı olsa da, uzun süreli etkisi olduğu için ödenmesinde bir sakınca olduğunu düşünmüyoruz. Porselen makyajı sadece kuaförler mi yapar? Elbette hayır. Kuaföre gereksiz para vermek istemiyorsanız, sizler de evinizde porselen makyajı rahatlıkla yapabilirsiniz. Nasıl mı? İşte size pürüssüz porselen makyajı yapmanın sırları.

Öncelikle porselen bebek kadar kusursuz görünen bir makyaj için hangi malzemelere ihtiyaç duyulacağına göz atalım. Porselen makyaj için transparan pudra, şeftali tonlarında allık, tenn renginden bir ya da iki ton açık olacak şekilde kapatıcı ve ten rengine uyacak bir fondötene ihtiyacınız olacak. Eğer gece makyajı yapacaksanız kaliteli bir maskara, takma kirpik, göz makyajı bazı, siyah eyeliner, dudaklar için ise göz makyajına göre koyuysa nude, açıksa bordo, kırmızı gibi rujlar edinmeniz gerekir. Malzemeleri temin ettiyseniz, makyaj yapımı için hazırız demektir.

Porselen görünümünde bir cilt istiyorsanız, önce cildinizi hazırlamalısınız. Bunun için makyaj malzemelerinin arasında peeling olması gerekir. Makyaja başlamadan peeling ile cildinizi tamamen temizlediğinizeemin olun. Bu sayede günün her anında aydınlık bir cilt yakalamış olursunuz.

Cildinizin her daim yumuşak görünmesi için makyaj bazları arasından L’Oréal Paris’i öneriyoruz. Cildi yağlı olan kadımlar yağlanmayı engellemek ve gözenekleri azaltmak için gerekecek makyaj bazları arasından seçim yapabilirler. Makyaj bazını ilk önce T bölgenize, daha sonra yüzünüzün tamamına uygulayın. Porselen makyaj için doğru fondöteni bulmanız çok önemli. Böyle durumlarda daha önceden kullandığınız ve beğendiğiniz ürünlerden şaşmamanız gerektiğini vurgulamak istiyoruz. Doğru fondöten bulunup uygulandıktan sonra göz altlarınızı kapatmak için iyi bir kapatıcı kullanmanız, görünüşünüzün mükemmel olmasına büyük katkı sağlayacak. Son olarak yüzünüze allık uygulayarak hayal ettiğiniz cilde kavuşabilirsiniz.

Porselen makyaj ürünleri kullanırken birkaç noktaya özen göstermek gerekiyor. Makyaj gündüz için yapılacaksa, daha doğal bir görünüm kazanmak için porselen makyaj yerine hafif bir makyaj yapmanız yerinde olur. Bir diğer nokta ise makyaj yapımı öncesinde cildinizin yeteri kadar nemlenmiş olması gerektiğidir. Temiz ve yeteri kadar nemli olmayan bir ciltte porselen makyajdan istediğiniz verimi alamazsınız. Basit makyajlarla karşılaştırıldığında porselen makyajın daha yoğun olduunu görebilirsiniz. Bu nedenle makyajınızı temizlerken yüzünüzde bir şey kalmadığına emin olmalı; gözeneklerinizi makyaj kalıntılarından tamamı ile arındırmalısınız.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Ümit

Kadınlar İçin Makyaj Hileleri

Etkili Bir Masa Sunumu Nasıl Olmalıdır?