Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Makyajla Sivilce Kapatmak Mümkün Mü?

Sivilceler maalesef ki çoğu insanın ortak derdi. Genel görünümü bozan, cildi sağlıksız gösteren, yüz estetiğini olumsuz yönde etkileyen sivilcelerden kurtulmayı herkes ister. Ancak, sivilceler ile ilgili genel uyarı her daim sivilceler ile oynamamak ve iz kalmaması adına sivilceleri patlatmamak olmaktadır. Zaman zaman bu telkinlere uyulsa da, uyulamadığı zamanlar da söz konusu… Böyle durumda, sivilceleri patlatmak da ciltte farklı problemleri beraberinde getirebiliyor. Bu nedenle, sivilcelere dokunmadan onları gizlemek gibi bir seçenek ortaya çıkıyor. Can sıkıcı görüntülere sebep olan sivilceleri makyaj yöntemleri ile kapatmak ise mümkün. Makyaj, bir kadını daha albenili yapmakla birlikte, aynı zamanda makyaj hileleri sayesinde sivilce gibi cilt problemlerini örtebilmeyi de mümkün hale getiriyor.

Eğer ki büyük bir cilt probleminiz yoksa ve sivilceniz normal büyüklükte ise, sivilceleri göstermemek için bazı yöntemler mevcut:

  1. İlk olarak yapılması gereken, tabi ki sivilcelere dokunulmamalıdır. Sivilce ile oynamak yarayı büyütüp kanamaya yol açacaktır.
  2. İkinci olarak, sivilceyi kurutma aşaması bulunur. Sivilceyi kurutabilmek için, bir gün öncesinden kulak pamuğuyla sivilceye tentürdiyot sürülürse, ertesi gün sivilcenize baktığınızda kurumaya başladığını görebilirsiniz.
  3. Bunların akabinde son olarak makyaj bölümü yer alıyor. Öncelikle, makyaja başlamadan 2 ya da 3 saat öncesinde bu işlemi tekrarlayın. Ardından yüzünüze makyaj sabitleyici uygulayın. Sonrasında bir pamuğu toniğinize batırın ve ardından pamuğu sıkın. Bu pamuk ile koyu renkte olan sıvı formda bulunan fondöteni sivilcenin üzerine uygulayın. Akabinde sivilcenizin üzerine kapatıcı uygulayarak, en son aşamada cilde fondöten uygulaması yapın.

Bu basamakları takip ederek sivilceleri gizlemenin aslında çok da zor bir işlem olmadığını görebilmek mümkün. Özellikle de bu işlemler içerisinde en etkili olan ve öne çıkan, kuşkusuz ki fondöten ve tentürdiyot… Evdeki yöntemler ile daha sağlıklı görünen bir cilde sahip olmak hiç de zor değil. Bu sayede, cildimde sivilce çıktı ne yapacağım diye düşünme derdine son verebilirsiniz. Ve tabi ki sosyal yaşamınızda herhangi bir sıkıntı yaşamadan, görüşmelerinize, işinize ya da toplantılarınıza gönül rahatlığı ile devam edebilirsiniz.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Serenay

Vücuttan Ödem Atma Yolları Nelerdir?

İnce Telli Saçların Bakımı ve Doğal Maske Uygulaması