Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Makyaj çantanızda bahar temizliği başlasın

Makyaj çantamız gittikçe büyüyor ve zamanla fermuarı kapanmaz hale geliyor değil mi? Öyleyse bahar temizliğinin tam zamanı! Bu pratik önerilere göz atarak kışı arkanızda bırakın, fazlalıklardan kurtulun, çok az harcama ile rengarenk bir bahara hazırlıklı olun.

Baharda hepimiz capcanlı bir ten, ışıl ışıl bakan gözler ve rengarenk dudaklar istemez miyiz? Ama bu kışın kullandığımız fondötenden nemlendiriciye, rujdan fara kadar her şeyi değiştirmemiz gerektiği anlamına geliyor. Makyaj çantamızın olmazsa olmazlarını belirleyerek hem karmakarışık, kocaman ve ağır bir çanta taşımak zorunda kalmayacak; hem de en ekonomik şekilde baharın canlılığını karşılayacağız.

Hazır mısınız?

İşte başlıyoruz…

İlk adım biraz zorlayabilir, çünkü boş bir makyaj çantası ile başlıyoruz! Evet yanlış duymadınız, bütün kış kullandığınız malzemeleri bir kenara koyun ve boş tertemiz makyaj çantanızı koyun önünüze.

Nemlendirici; bahar ve yaz ayları için her gün kullanacağınız güneş korumalı bir ürün tercih edebilirsiniz.

Çok amaçlı balm; dudaklar, eller, kurumuş bölgeler için yoğun içerikli tek bir balm en pratik çözüm.

Fondöten; mevsimi düşündüğümüzde aydınlatıcı ve hafif yapıda olmasına özen gösterin.

Kapatıcı; göz altı ve lekeler için yine hafif yapılı bir ürün kurtarıcı olacak.

Bronzlaştırıcı pudra; yüzünüze boyut kazandıracak, ilkbahar ve yazın ışıltısını cildinize yansıtacak.

Bu ürünler bahar ve yaz ayları için ihtiyacınız olan ışıltılı ve pürüzsüz cilde kavuşmanız için yeterli olacaktır.

Bahar için yeni renkler deneyin

Sıra geldi maskara ve rujlara; Sevdiklerinizi önünüze koyun ve biraz inceleyin; yapısında bozulma, kokusunda değişiklik olanlarla vedalaşma zamanı! Unutmayın, maskaranızı her açtığınızda içine hava dolar ve ömrü kısalır, yapısı kullanımınıza göre 3 ile 6 ay arasında bozulmaya başlayacaktır. Kullanmaya devam ederseniz özellikle sıcak havalarda gözlerinizde alerjik reaksiyona sebep olabilirsiniz. Dudak ürünleri ise 6 ay boyunca yapılarını korur. 6 aydan sonra içerisinde bakteri üreyebilir ve renginde bozulmalar oluşabilir. Bahar ayları yeni renkler denemek için ideal değil mi zaten?

Makyaj çantamıza son olarak bahar ve yaz aylarında bakışlarımızı etkileyici gösterecek hacim veren bir maskara ile parlak canlı renklerde bir ruj attığımızda işlem tamam!

Parfümü unuttuk sanmayın; onu da değiştirmenin zamanı geldi. Kış aylarında kullandığınız yoğun kokuları bir süreliğine kenara koyup çiçeksi bahar notalarına merhaba deyin. Kokunuzun çanta boyunu makyaj çantanıza atabilirsiniz.

Hafifleyen makyaj çantanızla kıpır kıpır bir yaza hazırsınız!

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Ev yapımı doğal el maskeleri

Cildiniz bu önerilerle ışıldasın