Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Kusursuz saçlarla güne merhaba deyin

Kusursuz saçlarla güne merhaba deyin

Güne mükemmel saçlarla uyanmak istiyorsanız işte size birkaç ipucu…

Sabahları saçlarınızı yapmaya fırsatınız olmuyor ve uğraşıp daha da zaman kaybetmek istemiyor musunuz?

İşte kusursuz saçlar için yapmanız gerekenler…

– Hacimli ve dalgalı saçlarla uyanmak istiyorsanız gece yatmadan önce mutlaka duş alıp saçlarınızı duruladıktan sonra ertesi gün nasıl kullanmak istiyorsanız o yöne doğru ayırın ve uçlarını kıvırarak saç tipinize uygun bitkisel yağlar veya saç şekillendiricilerden sıkarak kurutun.

– Özellikle kısa ve kıvırcık saçlara sahipseniz sabah saatlerinde toparlamak daha çok zamanınızı alır bu yüzden sizlere küçük bir ipek eşarpla saçlarınızı önden bağlayarak yatın.

– Sabah uyandığınızda saçlarınızın diğer günlerden çok daha farklı olduğunu göreceksiniz.

– Saçlarınızda doğal dalgalarla bohem bir görüntü yaratmak istiyorsanız duş sonrası saçlarınızı örün ve bu şekilde uyuyun. Sabah uyandığınızda örgünüzü açın ve köpük kullanarak saçlarınıza fırça yardımıyla hacim kazandırın.

– Düz saçlar en sorunsuz saç tipi olarak görülse de sabahları birbirine dolaşan saç telleri, farklı yöne bakan saç katları ya da simetrik durmayan saç uzunluğunuz sizi uğraştırabilir. Sabah böyle bir görüntüyle karşılaşmak istiyorsanız uyumadan duş alın, duş esnasında kremlemeyi ihmal etmeyin ve duruladıktan sonra saçınızı taramayı unutmayın.

– Saçlarınız kuruduktan sonra yataktaki yatış pozisyonunuz çok önemlidir, saçlarınız eğer uzunsa sıkışmamasına özen gösterin ve yastığınızın üzerine yayarak uyumaya çalışın.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Yeşil gözlere uygun renk seçenekleri

Saçları hızlı uzatmanın 7 formülü