Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Kuru ve yıpranmış saçlara iyi gelen ürünler

Kuru ve yıpranmış saçlara iyi gelen ürünler

Sık sık saç dökülmesi ve kaşıntıyla karşılaşıyorsanız saçlarınız için yeni bir şeyler yapma vakti geldi demektir.

Saçlarınızın kuruluğuna çare bulamıyor, mevsim geçişlerinde ve sonrasında sık sık saç dökülmesi ve kaşıntıyla karşılaşıyorsanız saçlarınız için yeni bir şeyler yapma vakti geldi demektir. İşte kuru saçlara iyi gelecek 5 ürün.

Düşük PH

Eğer kuru saça sahipseniz aldığınız şampuan, saç kremi, saç köpükleri, şekillendiriciler ve diğer ürünlerin mutlaka etiketlerindeki Ph değerine bakın. Ayrıca anti-aging, termal koruma ve yoğun nem içerikli ürünler varsa bunları tercih edebilirsiniz.

Yağ

Besleyici yağlar saçın nemlendirilmesi için oldukça iyidir. Avokado yağı, argan yağı, zeytin yağı tüm kuru ve kırılgan saçları nemlendirmek için birebirdir.

Bukle açıcılar

Saçınıza sıkacağınız elektriği de alan, saçı sakinleştiren saç spreyleri aynı zamanda saçın neme doymasını sağlar. Bunları devamlı kullanabilirsiniz. Bunlar saçınızı dışarıdaki havadan, yüksek ısılı şekillendiricilerin verdiği zararlardan da korur.

Nemlendirici saç kremleri

Seçeceğiniz ürünün yoğun nemlendirme özelliğinin yanında nem tutucu özelliğinin de olmasına dikkat edin. Kullandığınız ürün içeriğinde aşağıdaki maddelerin olmasına dikkat edin:
– Gliserin
– Gliseril stearat
– Propilen glikol
Sodyum laktat
– Sodyum PCA

Bazı alkoller

Saç bakım ürünlerindeki bazı alkoller saçınızı nemlendirmeye yardımcı olur. Kullandığınız ürünlerin içeriğinde aşağıdaki maddelerin olmasına dikkat edebilirsiniz.

– Setearil alkol
– Setil alkol
– Stearil alkol

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

1 yaş altındaki çocuklara meyve suyu vermeyin

İdrar kaçırmaya karşı 9 öneri