Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Kaşlarınızı doğru şekillendirin

Kaşlarınızı doğru şekillendirin

Doğru şekillendirilmiş kaşlar kişinin yüz hatlarında daha belirgin ve etkili görünüm kazandırır.

Çoğu insanın kaş çizgisinin dışında kıllar çıkar. Bu kıllar yüzde temiz ve etkileyici bir görünüm vermek için temizlenir. Kaşların kavisi göz çukurunu ve kemik yapısını takip eder. Şekli bozuk kaşların fazlalıkları temizlenir, boşluklar olan kaşlarda ise bir fırça yardımıyla ya da kaş kalemiyle yumuşak bir şekilde boyanır.

Kaş şekillendirme

– Bir fırça yardımı ile burun kenarını ve göz pınarını birleştirerek bir hayali ölçü alınır. Bu işlem kaşın başlangıç noktasıdır. Ayrıca kaşın başalangıç ve bitiş noktası aynı olmalıdır. Kaşı bu şekilde boyutlandırırız.

– Kaş kavisini vermek için kişi direk karşıya bakar. Göz bebeğinin koyu rengi dışından kaşa doğru bir hayali çizgi çekerek kaşın şeklini veririz.

– Tekrar bir fırça veya ona benzer bir araç ile burun kenarından göz bitiminin olduğu bölgeyi birleştirerek işaret alılnır ve bu işlem kaşın bitiş noktasi belirler.

Yüz şekline göre kaş alımı

Yuvarlak yüz; Yüzü daha dar göstermek için kaşlarda kavis şeklini daha yüksekten verilir. Uzun yüz; Kaşlarınızı gözlerinizin dışına uzatmayın. Hemen düz boyutlandırarak yüzü daha kısa gösterebiliriz. Kare yüz; Kavisini kaşın sonundan itibaran yüksek bir şekilde biçimlendirirseniz yüzü daha oval bir görünüm kazandırırsınız.

Çiğdem Avcı

[email protected]

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Tuz tüketimini azaltmaya yönelik 10 öneri

Göz sağlığınız için dikkat etmeniz gereken püf noktalar