Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Kaş laminasyonuyla ifadenizi baştan yaratın

Kaş laminasyonuyla ifadenizi baştan yaratın
Kaş laminasyonuyla ifadenizi baştan yaratın

Kaşların çıkış yönü aşağı doğru olabilir, kıvırcık veya karmaşık olabilir. Bu noktada atılacak en doğru adım doğal kaşları koruyarak işlemler sayesinde çok daha yukarıya yön almasını sağlamaktır. Kaşların yukarı yön kazanmasını sağlayan yöntem ise kaş laminasyonudur.

Bu yöntem ile bakışınızı ve ifadenizi yeniden tanımlayabileceğinizi vurgulayan Ergül Keskin Conture Make up Studio’nun kurucusu ve Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, kaş laminasyonuyla ilgili önemli bilgiler veriyor.

Kaş laminasyonu nedir

Kontür makyaj uygulamaları son zamanlarda güzellik dünyasını domine ediyor. Özellikle de estetik müdahalelerden kaçınan ve bıçak alına yatmak istemeyen kişilerin sıklıkla başvurduğu kontür makyaj uygulamaları, güzellik ve estetik görünüm üzerinde belirgin farklar yaratıyor. Bu uygulamaların başında gelen kaş laminasyonu, iğne veya bıçak olmaksızın kaşların doğal, gür ve dokulu görünmesini sağlayarak ifadeyi güçlü bir şekilde karakterize ediyor.

Kaş laminasyonu; aşağıya doğru düşük, içten kıvrılan sert dokuda kıl yapısına sahip, kısa oldukça gür ama üste doğru kalkmayan kaş yapıları için kaşı istediğimiz yöne getirerek düzgün bir forma sokmamıza yardımcı olur. Son döneme damga vuran, doğal şekilli, hafif yukarı doğru uzanan ve tüy efektli kaşlar için kaş laminasyonu uygulaması çok başarılı sonuçlar sunuyor. Kaşlara hacim kazandırarak daha efektif ve daha kalkık bir görüntü sağlıyor. Yaklaşık 2 aylık bir kullanım süresi olan kaş laminasyonu, verilen vitaminler ile kaşın çok daha doğal ve gür görünmesine katkı sağlıyor.

Kaş laminasyonu nasıl uygulanır

Kaşlar istenen şekilde ve yöne göre özel yapıştırıcı ile sabitlenerek biçimlendirilir. 2 farklı solüsyon uygulanır, gerekli süre kadar beklenir. Eğer kaş boyama yapılacaksa tasarım ve uygun form belirlenir. Ardından kaşlar boyanır. Sonrasında Kaş Botox işlemi uygulanarak bakım yapılır. Kaş laminasyonunda uygulanan botoks bakım ile kaşın yapısındaki tüm bağları kuvvetlendirir. Kaş botoks işlemi enjeksiyon kullanılarak yapılan bir işlem değildir.

Kaş laminasyonu zararlı mıdır

Kaş laminasyonu işleminde herhangi zararlı bir madde kullanılmaz aksine kaşlarınız istediğiniz yön ve şekilde biçimlendirildikten sonra sürülen vitaminlerle güçlendirilir. Dolayısıyla kaşlarınıza hiçbir zararı yoktur.

Kaş laminasyonunda asıl amaç, düşük kaşların daha kalkık bir görüntüye ulaşmasını sağlamaktır. Çünkü kıl kökü aşağı, yana doğru bakan kaşlar, kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir. Aynı zamanda çok daha yorgun ve üzgün bir ifade yaratıyor. Bu durumu değiştirmek, çok daha ışıltılı ve genç bir ifade ve bakış kazandırıyor.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Evden Çıkamayınca Penceresine Çıkan Serel Yereli'nin Karantina Pozlarına Gelen Birbirinden Komik Tepkiler

Evden Çıkamayınca Penceresine Çıkan Serel Yereli’nin Karantina Pozlarına Gelen Birbirinden Komik Tepkiler

Evde denenecek 5 muhteşem oval tırnak tasarımı

Evde denenecek 5 muhteşem oval tırnak tasarımı