Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Kadınlar İçin Makyaj Hileleri

Bir kadın makyaj sayesinde kendisini olduğundan çok daha farklı gösterebilir. Ancak makyaj yapmak sanıldığı kadar kolay değildir. Biz kadınlar güzelliğe fazlasıyla düşkünüzdür. Bu nedenle ayna karşısında saatlerimizi harcarız. Peki basit makyaj hileleri ile hem kusursuz bir güzelliğe sahip olabileceğinizi hem de çok daha kısa sürede makyajınızı tamamlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Hazır olun hanımlar! İşte sizlere basit makyaj hileleri ile mükemmel olmanın sırları…

Kedigözü makyajı: Kedigözü, bir kadının görünüşünde inanılmaz bir değişiklik yaşatır. Kedigözü makyajında eyeliner kullanıyoruz. Ancak bu işlemi yapmak hiç de kolay olmuyor. İki gözde de aynı ayarı tutturmak neredeyse imkansızdır. Peki, nasıl iki göze de aynı ayarda kedigözü makyajı yapabiliriz? Bu konuda korkmanıza hiç gerek yok. Göz makyajı için tek yapmanız gereken göz ucunuza minik bir kart koymak. Koyulan kart takibi sayesinde smetrik kedigözü makyajına sahip olacak; yine bu kartla farım taşacak mı korkusu yaşamayacaksınız.
Kontürleme tekniği: Yüzünüzü olduğundan daha doğal ve daha güzel göstermek istiyorsanız, kontürleme tekniği tam size göre.

Kontürleme işlemlerinin aynı zamanda son zamanların en çok tercih edilen makyaj hilelerinden bir tanesi olduğunu da vurgulamak istiyoruz. Kontürleme işleminden faydalanan kadınlar yüzlerini tamamı ile farklı bir hale sokabiliyor. Erkeklerin hayran kaldığı bir kadın olabilmek için kontürleme tekniği son derece etkili oluyor. Bu işlemi ilk kez yapacaksanız, sizin için kolay bir yöntemden bahsedelim. Yüzünüzün iki tarafında da üç rakamı şeklinde kontür olsun. Daha sonra sünger ile kontürü yüzümüze eşit şekilde dağıtalım. Tek yapmanız gereken bu. Üç rakamı sayesinde yüzünüz bakılmaya doyamayacak kadar mükemmel olacak.

Dudaklarınızın dolgun olmasını sağlayın: Botoks gerekiyor dediğinizi duyar gibiyim. Elbette hayır. Botoks için dünya kadar para harcayıp sahip olduğunuz dolgun dudakları basit bir makyaj hilesi ile de elde etmeniz mümkün. Dolgun dudaklar isteyen kadınlar nane yağını ve ruju karıştırarak dudaklarına sürmeliler. Botoks etkisini alacağınıza garanti veriyoruz. Öyle ki, kimse sizin botoks yapmadığınıza inanmayacak.

Çatlamış dudaklar için ruj tedavisi: Dudaklarımız pek çok etkenden dolayı çatlayabilir.. Sırf çatladıkları için en sevdiğimiz rujumuzu sürmekten mahrum kalıyoruz. Çatlak dudaklara sürülen ruj, parça parça göründüğü için güzelliğimizi gölgeliyor. Peki ne yapmalıyız? Her şeyin olduğu gibi bunun da bir çözümü var. Dudak nemlendiricinizi dudaklarınıza uyguladıktan sonra üzerinize istediğiniz ruju sürerek hayallerinizi ertelemekten kurtulabilirsiniz. Nemlendirici sürüldükten sonra ruj sürmenin ne kadar kolay olduğuna kendi gözlerinizle şahit olacaksınız.

Dokunmadan Eyeliner çekmek: Dokunmadan Eyeliner çekilebilir mi? Bizde bunun da bir yolu var desek, sizi çok şaşırtmış olur muyuz? İşte etkin olarak güzellik hileleri denenen kadınlar için dokunmadan Eyeliner çekme yöntemi. Bu, makyaj hileleri arasında en nadir kullanılan hile de olsa aslında tahmin edilenin ötesinde düzgün bir Eyeliner çekmenizi sağlıyor. Kirpiklerin kıvrılmasında kullanılan aletin iç yüzeyine Eyelinerinizi dikkatli bir şekilde sürün ve kirpikleri normal bir şekilde kıvırın. Eyelinerin kirpiklerinizde ne kadar düzgün durduğunu görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Hem kısa sürede hem de kusursuz bir makyaj hilesi olduğuna emin olabilirsiniz.

Göz kapaklarına maskara bulaştırmamak: Bulaşan maskaralar, çoğumuzun sıklıkla yaşadığı bir problem haline geldi. Önce maskaranın mı yoksa farın mı sürülmesi gerekiyor bir türlü karar veremiyoruz. Önce maskara sürüldüğünde göz kapağına bulaşan maskara temizlenirken maskara bozuluyor. Önce farı sürdüğünüzde ise maskara sürülürken göz kapağına bulaşıyor. Burada maskaranın bulaşmasının engellenmesi gerekiyor. Minik bir kart yardımı ile bunu rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Kartı gözünüzün üzerine koyun ve maskaranızı sürün. Bulaşma sorununa sonsuza kadar veda edeceksiniz.

Gözleri büyük göstermek: Gözlerin büyük görünmesi kadına çekicilik katar. Gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterebilmek için iç kısımlara beyaz kalem uygulamanız yeterli olacaktır. Son derece basit olan bu işlem sayesinde bakışlarınız derinlik kazanırken küçük göz sendromundan da kurtulmuş olacaksınız.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Esra Aydın

Ben Esra blog yazıları yazmayı ve insanlar için faydalı işler yapmayı seviyorum , yorum yapar ve etkileşimde bulunursanız memnun olurum.

Kışlık Gelinlik Modelleri

Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?