Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

İyi bir makyaj için önce yüzünüzü tanıyın

İyi bir makyaj için önce yüzünüzü tanıyın

Kozmetik ürünlerden maksimum fayda sağlamak için öncelikle yüzünüzü nasıl kullanacağınızı çok iyi bilmeniz gerekiyor.

Makyaj yaparken farkında olmadan yüzünüzün aldığı komik haller size sandığınız kadar yardımcı olmayabilir. Kozmetiklerin maksimum etki yaratması için öncelikle yüzünüzü nasıl kullanacağınızı çok iyi öğrenmelisiniz.

Göz farı

Yapmanız gereken: Çenenizi kaldırın, burnunuza doğru bakarken (ukala bir kız gibi) kaşlarınızı da hafifçe kaldırın. Far fırçasıyla gözlerinizin iç kenarlarından dış kenarlarına doğru farı sürün.
Yararları: Bu açı, göz kapaklarında oluşan kırışıklık ve kıvrımları ortadan kaldırarak krem veya toz far için kaygan bir zemin yaratır. Böylece renk, göz kapaklarında eşit şekilde dağılır.

Ruj

Yapmanız gereken: Dişleriniz görünecek şekilde, büyük ve sıkı şekilde gülümseyin. Ruj fırçasıyla, köşeler de dâhil olmak üzere dudaklarının her noktasına ruju sürün.
Yararları: Ağzınızı genişçe açtığınızda dudakların köşelerine kadar açığa çıkar. Böylece ruju dudağınızın her yerine uygulayabilirsiniz (köşeleri atlarsanız, dudaklarınız yanlardan kesilmiş gibi görünür); istemediğin bölgelere ise taşırmazsınız (dudağınızın dışına ve dişlerinize). Ayrıca bu şekilde dudak derisi, rujun tüm bölgelere eşit dağılabilmesi için uygun gerginliği kazanmış olur.

Göz kalemi

Yapmanız gereken: Başınızı geriye yaslayın ve parmağınızla kaşınızı yukarı kaldırın. Bu şekilde göz kaleminizi kirpiklerinizin üzerine çok rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz. Kalemi dik pozisyonda tut, böylece ucu kirpik çizgine değecek şekilde hareket edecektir. Eğer gözlerinizi kırpıp duruyorsanız “Aaah!” sesi çıkarın. Bu yüz kaslarınızı rahatlatacağından göz kırpmalarınızı yavaşlatacak.
Yararları: Sonuçta kirpikleriniz daha dolgun, gözleriniz ise daha büyük görünecek.

Allık

Yapmanız gereken: Sahte gülümseme üzerine çalışın. Ağzınızı kapalı ve biraz sıkıca tutun, dudak köşelerini hafifçe yukarı kaldırın. Ardından allığı elmacık kemiklerinizin tam üstüne, çıkıntılı bölgeye uygulayın. Daha sonra şakaklarınıza doğru yukarı ve dışa hareketlerle dağıtın. Krem allıklar için noktalama usulü ya da Kabuki fırça (kılları kısa ve yoğun, tepesi küt biten fırça) kullanın. Toz olanlar içinse sıradan bir allık fırçası kullanabilirsiniz.
Yararları: Allık, elmacık kemiklerinizin üzerindeki doğal kırmızılığı belirginleştirir. Size çok sağlıklı bir görünüm verir.

Bronzer ve aydınlatıcı

Yapmanız gereken: Bu ürünleri uygulamadan önce yanaklarınızı içinize çekin ve dudaklarınızı büz. Açılı bir kontur fırçası kullanarak teninizden iki ton koyu, mat bir bronzer’ı yanaklarınızdaki oyukların içine uygulayın. Dudaklarınızın üç santim yakınından başlayarak kulaklarınıza doğru yukarı dağıtın. Ardından krem ya da toz bir aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayın, saç çizginize doğru yukarıya yayın.
Yararları: Bu aydınlık ve karanlık oyunu, elmacık kemiklerinizi daha çıkık göstererek yüzünüzün hatlarını belirler.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Bu hatalar güzelliğinize gölge düşürebilir

Trend alarmı: Baking makyaj tekniği