Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

İranlı kadınların güzellik sırları

İranlı kadınların güzellik sırları

Güzellikleri dillere destan İranlı kadınların güzellik sırlarını biliyor musunuz?

İranlı kadınlar güzelliklerini nelere borçlu?

İşte badem gözleriyle, pürüzsüz ciltleriyle bilinen İranlı kadınların güzellik sırları

– Pürüzsüz ciltlerinin sırrı: İranlı kadınlar pürüzsüz ciltlerini doğal yağlara, ölü deniz tuzu ile yaptıkları peelinglere ve süt banyosuna borçlu. Düzenli olarak süt banyosu yapmak cildin pürüzsüz olmasını sağlarken aynı zamanda renginin de açılmasına yardımcı oluyor.

– Saçlarının sırrı: Saç bakımlarına da çok önem veren İranlı kadınlar, saç renklerini değiştirmekten hoşlansalar da doğal yağlarla sık sık bakım uyguluyor. Argan yağı ile düzenli aralıklarla yaptıkları bakım sayesinde yumuşak ve gür saçlara sahip oluyorlar.

– Badem gözlerinin sırrı: Badem gözleri ile ünlü İranlı kadınların gözlerini güzel göstermek için çok çaba sarf etmelerine gerek yok… Gözlerindeki kahverengiyi daha ön plana çıkarmak için koyu renk far ve kalem kullanmak yeterli oluyor. Transparan bir farı göz kapağına uygulayıp ıslak eyeliner kullanmayı tercih ediyorlar.

– Muntazam kaşlarının sırrı: Kaş şekilleri ise genellikle keskin… Göz makyajını belirginleştirmek için dudak makyajını genellikle daha sade yapmak yeterli oluyor.

– Güzellik rutinleri: İranlı kadınlar kişisel bakımlarında doğal yağları sık sık kullanıyor. Susam, Hindistan cevizi, argan ve badem yağlarını aksatmadan kullanıyorlar.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Yumuşacık eller ve muhteşem saçların sırrı karbonatta

Sivilce lekelerinden kurtulmanın doğal yolları